3. Непримирим Юнайтед изкова поредния си спектакъл в Театъра на мечтите (ВИДЕО)

Непримирим Юнайтед изкова поредния си спектакъл в Театъра на мечтите (ВИДЕО)

"Червените дяволи" се наложиха с 4:3 над Нюкасъл и дръпнаха със 7 точки на Сити

Отборът на Манчестър Юнайтед стигна до поредната си драматична победа, след като днес се наложи с 4:3 над тима на Нюкасъл в страхотен спектакъл. Двубоят се игра на стадион "Олд Трафорд" и бе от програмата на 19-ия кръг на английската Висша лига.

В Театъра на мечтите "червените дяволи" стигнаха до един от марковите си обрати, след като изоставаха на три пъти в резултата и стигнаха до успеха с гол в 90-ата минута.

"Свраките" обаче полетяха от самото начало и в 4-та минута вече водеха с 1:0, след като Пърч бе точен с левия крак. Преди това Де Хеа бе спасил изстрел на Демба Ба.

След гола домакините очаквано натиснаха, докато северняците чакаха възможностите си на контраатака.

Така дойде 25-ата минута, когато Ернандес бе изведен сам срещу Крул, холандецът обаче спаси с крак удара му, но топката стигна до връхлитащия Джони Еванс, който засече отблизо за 1:1.

Радостта на "червените дяволи" от този гол обаче изтрая едва 180 секунди, след като в 28-ата минута Джони Еванс си отбеляза автогол. На повторенията обаче останаха съмнения, че попадението трябва да бъде отменено, тъй като при подаването в наказателното поле Папис Сисе бе в засада и въпреки, че не игра с топката влияше на играта, тъй като, ако Еванс не се бе опитал да я изчисти, тя щеше да попадне в сенегалеца.

До края на полувремето гостите имаха по-добрите положения за гол, като в 39-ата минута те дори уцелиха напречната греда след шут на Марво от фаул.

Втората част се превърна в истинско зрелище и започна със силен натиск на домакините и неточен удар на Ван Перси. В 58-ата минута обаче, Манчестър Юнайтед стигна до нов гол, дело на капитана Патрис Евра. След едно центриране отдясно в пеналта на "свраките", бранител изчисти с глава, ала кълбото попадна в Евра пред границата на наказателното поле, французинът напредна и с диагонален удар по земята бе точен за 2:2.

Домакините продължиха да натискат здраво, но при една контраакция в 68-ата минута, бившият играч на "червените дяволи" - Габриел Обертан, получи на левия фланг, премина покрай Смолинг и подаде за Сисе в пеналта, а сенегалецът с кинжален шут с левия крак простреля Де Хеа за 3:2.

Това попадение отново ужили домакините, които само 3 минути по-късно стигнаха до ново равенство. Тогава след бърза многоходова атака, Валенсия от десния фланг сви за Ван Перси около дузпата, холандецът шутира, Крул спаси, топката стигна в Карик, който отново подаде на Ван Перси и този път головата машина на Юнайтед не сбърка за 3:3.

До края на мача за Тим Крул настъпи същински ад, тъй като положенията пред вратата му се редяха едно след друго, но Ван Перси и на два пъти Ернандес изтърваха от изгодни позиции, като при единият удар на мексиканеца топката дори облиза гредата.

В самия край на мача Нюкасъл бе критично близо до ново попадение, след като резервата Сами Амеоби овладя пред наказателното поле на Юнайтед една изритана топка, стреля технично по земя с левия крак, но за негово нещастие кълбото срещна дясната греда на Де Хеа.

Така дойде 90-ата минута, когато логичното се случи и "червените дяволи" достигнаха до поредния си обрат през този сезон. Тогава Карик получи пред наказателното поле от Валенсия и с изключително мек пас намери Чичарито между точката на дузпата и малкия пеналт, а Ернандес засече от въздуха, оформяйки крайното 4:3.

След успеха Манчестър Юнайтед увеличи преднината си на върха пред шампиона Сити на 7 точки, като вече има актив от 46. Гостите от Нюкасъл пък са 15-и с 20 пункта, на 5 от зоната на изпадащите.

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм