3. Непримирима Чезена изтръгна хикса от 10 от Ювентус (видео)

Непримирима Чезена изтръгна хикса от 10 от Ювентус (видео)

Двата отбора завършиха наравно 2:2, в мач с дузпа, червен картон и две греди

Отборът на Ювентус продължава с колебливото си представяне през този сезон, след като днес завърши наравно 2:2 с новака Чезена. Срещата се игра на стадион „Дино Мануци” и бе от програмата на 29-ия кръг на италианската Серия „А”. Гостите завършиха мача с 10 човека, след като Марко Мота получи втори жълт картон в 42-ата минута.

Двубоят започна със силен натиск на „бианконерите” и неточни удари в началните минути на Дел Пиеро, Красич и Акуилани. Последваха няколко минути на надлъгване в центъра на терена, преди да се стигне до 19-ата минута, когато, след бърза контраакция, Дел Пиеро намери Матри в наказателното поле, а последният с хубав шут с десния крак изведе „старата госпожа” напред – 1:0.

След това попадение домакините опитаха да отвърнат на удара, но можеха да бъдат наказани от Бонучи и Пепе, ала изстрелите на двамата не намериха очертанията на вратата на Антониоли. В 27-ата минута пък Емануеле Джакерини направи може би пропуска на сезона. Тогава той бе изведен очи в очи с Буфон, нападателят стреля с десния крак, кълбото срещна лявата греда на Юве и се върна в Джакерини, който от около 2 метра я прати високо в трибуните на „Дино Мануци”.

Така дойде 35-ата минута, когато „бианконерите” нанесоха втори тежък удар на „водните кончета”. Тогава Матри получи в центъра и напредна в половината на домакините, след което намери Дел Пиеро в наказателното поле, Алекс шутира с десния крак, топката срещна гредата и отиде в Матри, който със завиден рефлекс я прати за втори път в мрежата на Чезена – 2:0.

Новаците отново натиснаха след този гол и 5 минути получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Буфон срещу Пароло. За фаула си стражът получи жълт картон, но на повторенията останаха съмнения за това дали той не е бил последен в отбрана. Иначе ударът от бялата точка бе хладнокръвно реализиран от Хименес за 1:2.

До края на полувремето нови голове нямаше и така двата тима се оттеглиха на почивка при този резултата. Важен факт за развитието на мача обаче бе вторият жълт картон за Марко Мота, който той получи в 42-ата минута и остави своите с човек по-малко на терена.

Втората част стартира с накъсана игра, но Чезена овладя инициативата след първите минути и започна да застрашава вратата на Буфон. В 55-ата минута стражът на торинци трябваше да се намесва след удар на Колучи, а в 56-ата Малонга с глава отблизо не намери очертанията на вратата на гостите.

Тимът на Ювентус пък съвсем не се бранеше глухо, като опитваше да организира опасни контраакция във всеки удобен случай. Пропуски за „старата госпожа” обаче направиха Дел Пиеро, Маркизио и Матри, което не позволи на Юве да натрупа по-комфортна преднина.

В последни 20 минути на мача пък, натискът „водните кончета” стана много силен и Буфон трябваше да показва несъмнената си класа след удари на Хименес, Лауро и Пароло.

Така дойде 80-ата минута, когато Чезена все пак съумя да стигне до така ценното второ попадение. Тогава, след един фаул, кълбото се удари в крака на резервата Якуинта и отиде в Пароло, който от около 10 метра не сбърка, възстановявайки статуквото – 2:2.

След гола домакините намалиха оборотите, което даде няколко възможности на Ювентус все пак да си тръгне с трите точки от „Дино Мануци”. В даденото от рефера продължение обаче, след едно центриране от фаул, Киелини засече с глава, ала Антониоли показа страхотен рефлекс и спаси.

До края на двубоя нови голове нямаше и така Чезена и Ювентус завършиха наравно 2:2.

След хикса домакините се намират на 17-о място във временното класиране с актив от 29 точки, на 1 от опасната зона, но и с мач повече от 18-ия Лече. Гостите от Торино пък са 7-и с 42 пункта.

Чезена – Ювентус 2:2

0:1 Матри 19’
0:2 Матри 35’
1:2 Хименес 40’ (д)
2:2 Пароло 80’

Състави:

Чезена: Антониоли, Сантон (Чекарели 80’), Пелегрино, Берген, Лауро, Касерта (Малонга 52’), Колучи, Пароло, Хименес, Джакерини (Розина 74’), Богдани

Ювентус: Буфон, Мота, Бонучи, Киелини, Траоре, Красич (Григера 47’), Акуилани, Маркизио, Матри (Якуинта 79’), Пепе, Дел Пиеро (Мартинес 62’)

Жълти картони: Лауро, Хименес, Джакерини (Чезена); Буфон, Бонучи, Акуилани, Мота (2) (Ювентус)

Червени картони: Мота (Ювентус)

Стадион: „Дино Мануци”
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1