3. Непробиваем Стоук отмъкна точка от „Анфийлд”

Непробиваем Стоук отмъкна точка от „Анфийлд”

Ливърпул отново разочарова за 0:0 срещу „грънчарите”

Отборът на Ливърпул продължава с непостоянните си изяви през този сезон, след като днес завърши наравно 0:0 с тима на Стоук Сити. Срещата се игра на стадион „Анфийлд” и бе от програмата на 21-ия кръг на английската Висша лига.

Двубоят започна равностойно, като в началото Етерингтън тревожеше отбраната на мърсисайдци, но единият му удар не намери целта, а вторият бе спасен от стража на домакините. В 11-ата минута пък, Мартин Шкъртел засече с глава центриране на Джерард от корнер, но изстрелът му не намери целта.

След преполовяването на първата част обаче, „червените” се събудиха и вдигнаха рязко оборотите, притискайски съперника си в собствената му половина. С пропуски обаче се отличиха Даунинг, Джонсън, Джерард и Хендерсън, но резултатът до почивката си остана 0:0.

През второто полувреме гостите бяха плътно прибрани в собствената си половина, като в някои моменти дори не можеха да излязат от наказателното си поле.

Ливърпул обаче очевидно изпитваше сериозни проблеми в атака в отсъствието на Луис Суарес и така и не можеше да намери път към мрежата на „грънчарите”.

Нови пропуски за домакините направиха Хендерсън, Адам, Джонсън и Кайт. Най-фрапантен от тях бе този на холандецът в 83-ата минута, когато той засече отблизо с глава центриране на Белами, но не може да уцели вратата.

До края на двубоя гол не падна и така Ливърпул и Стоук завършиха наравно 0:0 на „Анфийлд”.