3. Нередовен гол в края изтръгна успеха от Юнайтед на „Сейнт Андрюс” (видео)

Нередовен гол в края изтръгна успеха от Юнайтед на „Сейнт Андрюс” (видео)

Бербатов с нов страхотен мач и 14-и гол в Премиършип при 1:1 с Бирмингам

Отборът на Манчестър Юнайтед направи грешна крачка в борбата за спечелването на титлата в Премиършип, след като завърши наравно 1:1 с тима на Бирмингам. Срещата се игра на стадион „Сейнт Андрюс” и бе от програмата на 20-ия кръг на Висшата лига.

Бившият български национал Димитър Бербатов направи поредния си страхотен мач за „червените дяволи”, като дори откри резултата в 58-ата минута, а крайното 1:1 оформи Бойер в 90-ата. На повторението обаче ясно се видя, че Никола Жигич играе с ръка в наказателното поле, непосредствено преди изравнителния гол, но това не бе видяно от реферите на мача.

Двубоят започна по-добре за „червените дяволи”, които организираха някои хубави атаки в началото, които завършиха с неуспешни удари на Уейн Рууни. В 18-ата минута гостите бяха още по-близо до гола, след като Гигс опита центриране с десния крак, топката придоби странна траектория и полетя към десния ъгъл на Фостър, който със сетни усилия я изби в страничната греда.

След преполовяването на първата част обаче домакините изравниха играта и дори натиснаха своя далеч по-именит съперник в половината му. С неточни удари обаче се отличиха Ларсон, Бойер и Гарднър и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира с неточен шут на Лий Бойер, който бе последван от два такива на Уейн Рууни. Така се стигна до 58-ата минута, когато Бербатов получи в центъра и продължи елегантно с пета за Гибсън, който напредна до границата на наказателното поле, след което намери отново българина, който с плътен удар с десния крак изведе „червените дяволи” напред – 1:0. Това бе 14-и гол негов гол в Премиършип до момента през кампанията.

Непосредствено след попадението Берба можеше да увеличи головата си сметка на 15 попадения, ала изстрелът му срещна гредата на Фостър. Натискът на Юнайтед продължи и неточни удари отправиха Рууни, Гигс и Андерсон.

Към края на мача обаче „червените дяволи” се прибраха в половината си и започнаха да чакат възможностите си на контраатака. Домакините от своя страна реагираха с пускането в игра на двама нападатели в лицето на Жигич и Филипс. Натискът на Бирмингам обаче изглеждаше стихиен, а тимът се стремеше да затруднява Ван дер Сар основно с центрирания към Жигич от двете крила. В 83-ата минута пък Видич можеше да сложи точка на спора, след като засече с глава центриране от корнер, но Фостър изби кълбото в последния момент.

Така се стигна до 90-ата минута, когато при едно центриране отдясно Жигич свали топката в наказателното поле, където Бойер притича и оформи крайното 1:1. На повторенията след попадението обаче, ясно се видя, че сърбинът игра с ръка, но това остана незабелязано от реферите на двубоя.

След това равенство Юнайтед отново се изкачи на върха във временното класиране с актив от 38 точки, колкото има и градският съперник Сити, но „червените дяволи” са с 2 мача по-малко. Домакините от Бирмингам пък са 16-и с 19 пункта.

Бирмингам – Манчестър Юнайтед 1:1

0:1 Бербатов 58’