3. Несъществуваща дузпа остави Моуриньо непобеден на "Стамфорд Бридж" във Висшата лига (ВИДЕО)

Челси се добра с мъка до 2:2 у дома срещу Уест Бромич с дузпа на Еден Азар в последните секунди

Несъществуваща дузпа в последните секунди спаси Жозе Моуриньо от първа домакинска загуба във Висшата лига. В мач №100 на Специалния на „Стамфорд Бридж” Челси се добра с мъка до 2:2 срещу Уест Бромич след точно изпълнена дузпа от Еден Азар за нарушение срещу Рамиреш, каквото изглеждаше че няма.

Така Челси запази невероятното постижение от 66 мача у дома без загуба под ръководството на Жозе Моуриньо във Висшата лига. Лондончани обаче загубиха първи точки у дома през сезона в шампионата след 5-те си поредни успеха преди този мач.

През първата част Самуел Ето’о, който заместваше контузения Торес на върха на атаката, опитваше да измисли нещо интересно, но два негови удара не затрудниха Боаз Майхил.

Чак след половин час Оскар накара вратаря да спасява с хубав фалцов удар, а секунди по-късно Лампард тества Майхил, но той отново изби в корнер.

Челси обаче натисна към края на първата част и стигна до гол. Гари Кейхил даде дълъг пас напред, Азар овладя и стреля ниско и силно, Майхил само успя да избие и Ето’о направи лесна добавка на празна врата за 1:0.

Уест Бромич погледна по-смело към Петър Чех в началото на второто полувреме и Олсон с глава изпусна да изравни след добро центриране от корнер.

Последва още едно добро центриране на Морган Амалфитано и Шейн Лонг с глава разтърси напречната греда на Петър Чех.
Лампард препарира вратаря след пас на Азар, но топката само облиза гредата.

„Дроздовете” играеха далеч по-добре и заслужено изравниха. След 61 минути игра МакАули стреля с глава, Чех изби, но Шейн Лонг по подобие на Ето’о при първия гол нямаше проблем да довкара за 1:1.

Моуриньо веднага пусна Демба Ба на мястото на Лампард, но гостите бяха тези, които поведоха само 7 минути след изравнителния гол.
Кейхил се подхлъзна, а Риджуел нахлу в пеналта и пусна за Стефан Сесеньон, който с нисък удар изненада Петър Чех за 1:2.

До края всичко се развиваше пред вратата на гостите. Майхил спаси удар на Иванович от няколко метра, а Вилиян от 5-6 метра с глава прати над целта.

Демба Ба се размина с отлично центриране отдясно, а в края Челси хвърли всичко в атака.

Уест Бромич вече виждаше как става първият отбор, победил Челси на неговия „Стамфорд Бридж” с Жозе Моуриньо начело във Висшата лига, но съдията Андре Маринър не мислеше така.

В последната четвърта минута на добавеното време. Рамиреш се строполи пресилено в наказателното поле след намеса на Рийд в защита, съдията тръгна да показва жълт картон за симулация, но после си смени решението и даде дузпа.

След два жълти картона за Риджуел и Брънт за протести, Еден Азар не трепна и ниско в десния ъгъл донесе точка на Челси – 2:2.

Челси бе изместен от Ливърпул и Саутхемптън в таблицата. „Сините” от Западен Лондон вече са 4-ти с 21 точки, а лидерът Арсенал има 25 с мач по-малко.