3. Несигурен Байерн измъкна 3:1 срещу Майнц и вече е втори (видео)

Несигурен Байерн измъкна 3:1 срещу Майнц и вече е втори (видео)

Германците перфектни в атака и слаби в защита

Байерн загря с добра игра за първия осминафинален мач с Интер в сряда. Баварците се изравниха на второто място в класирането в Байер Леверкузен, след хубава победа с 3:1 над петия в класирането Майнц 05.

Тимът на Ван Гаал изигра отлична среща в нападателен аспект, но показа за пореден път слабостите си в защита.

Срещата започна идеално за Байерн с гол в 7-ата минута. След центриране Робен върна топката към Швайнщайгер, който от един метър отбеляза.

Малко по-късно гостите можеха щастливо да вкарат гол. В 22-ата минута Томас Мюлер направи опит за изстрел, топката рикошира в защитник на Майнц и само по късмет не влезе във вратата на Хайнц Мюлер.

В 26-ата минута треньорът на домакините Томас Тушел полудя, след като Шурел бе изведен зад защитата на Байерн заради грешка на Бадщубер. Нападателят прехвърли Крафт, но топката мина на милиметри от гредата.

В 37-ата минута пак рикошет замалко не помогна на Байерн за гол. Робен проби отдясно и върна на точката на дузпата, където непазен от никого идваше Франк Рибери. Той си спря топката и стреля, а топката рикошира в защитник на домакините и пак само на късмет не влезе във вратата.

Срещата продължи да бъде толкова двуостра. Малко преди края на първата част Шурел перфектно се измъкна при едно центриране, стреля отблизо, а топката почти преодоля Крафт, но бе изчистена в последния момент в корнер.

Втората част започна с положения пак пред двете врати, но гол не падна, особено при втория случай, когато Швайншайгер от няколко метра не преодоля Мюлер.

Все пак обаче Байерн вкара втори гол в 50-ата минута. След центриране топката достигна до Томас Мюлер, който бе изпуснат от бившия играч на ЦСКА Радослав Забавник и нападателят мушна топката технично покрай неговия адаш по фамилия на вратата.

След гола Байерн съвсем взе нещата в своето темпо. В 58-ата минута Мюлер удари гредата, след като бе изведен сам срещу вратаря.

Неочаквано, но след това Майнц се вдигна и създаде няколко прекрасни атаки, но влезлият през втората част Бут успя да спаси положенията.

В 76-ата минута обаче баварската машина сложи край на спора. След многоходова атака Томас Мюлер асистира перфектно на Марио Гомес, който отблизо не прости.

В 82-ата минута тунизийският национал Сами Алагуи засече с глава центриране и намали на 1:3.