3. Неудържим Суарес парти Ливърпул на второто място в Англия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Неудържим Суарес парти Ливърпул на второто място в Англия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Уругваецът с две попадения за 4:1 над Уест Хем, Джерард с травма

Ливърпул записа пета последователна домакинска победа, след като разби Уест Хем с 4:1 в среща от XV кръг на Висшата лига и така се изкачи на второ място в класирането.

С две попадения за успеха на мърсисайдци се отличи намиращият се в страхотна форма Луис Суарес, но за съжаление на Брендън Роджърс контузия в двубоя получи капитанът Стивън Джерард, който бе заменен принудително в началото на втората част.

Иначе домакините взеха минимална преднина малко преди почивката на „Анфийлд”. Това стана в 42-ата минута, когато Ги Демел вкара топката в собствената си врата след изстрел на Луис Суарес.

Почти веднага след подновяването на играта Мамаду Сако удвои, макар и с известна доза късмет, а и след неубедителна намеса на Джеймс Колинс.

В 56-ата минута пък Стивън Джерард поиска смяна, ала въпреки това Ливърпул продължи да натиска. Противно на футболната логика обаче Уест Хем намали резултата в 66-ата минута, когато Мартин Шкъртел върна жеста и на свой ред си отбеляза автогол, но в 81-ата Луис Суарес сложи точка на спора със своя гол номер 11 в последните 5 домакински мача на мърсисайдци.

Броени секунди след това гостите останаха с човек по-малко заради червен картон на Кевин Нолън, а в 83-ата минута Суарес сложи точка на спора с удар, рикоширал в Джоуи О’Брайън и спрял в мрежата на „чуковете” – 4:1.

След победата Ливърпул събра 30 точки и изпревари по голова разлика втория в таблицата Челси, докато загубата остави Уест Хем точно над чертата на изпадащите. Лондончани са с 13 точки, колкото има и намиращият се в опасната зона новак Кристъл Палас.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит