3. Неудържими Бербо и Рууни върнаха Юнайтед на върха

Неудържими Бербо и Рууни върнаха Юнайтед на върха

Юнайтед с класика срещу Фулъм, българинът с гол и асистенция, Рууни с две попадения

Шампионът Манчестър Юнайтед направи нова важна крачка към защитата на титлата си, след като разби с класическото 3:0 тима на Фулъм. Срещата се игра на стадион „Олд Трафорд” и бе от програмата на 29-ия кръг на английската Висша лига.

Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов изигра страхотен мач, в който се отчете с магическа асистенция за 2:0 и с гол с глава за крайното 3:0. Това бе 10-и гол за Бербо във Висшата лига през тази кампания, а пък Рууни вече увеличи сметката си за всички състезания на 32 попадения.

С този успех „червените дяволи” си върнаха на Фулъм за загубата с 0:3 през първия полусезон. До момента през кампанията единствено „котиджърс” са успявали да победят шампиона с три гола разлика.

Двубоят започна с очакван натиск на домакините и в 8-та минута те можеха да открият резултата, след като Бербатов изведе Флетчър сам срещу Шварцер, шотландецът вместо да стреля подаде за Рууни, който бе блокиран от бранител на Фулъм. В 13-ата капитанът на шампионите Невил загуби в центъра на терена, а впоследствие Демпси стреля от около 20 метра, но кълбото премина на сантиметри над напречната греда.

След първите 15 минути натискът на „червените дяволи” се засили и в 24-ата минута те можеха да открият резултата, след като Нани качи топката на главата на българина Димитър Бербатов, който обаче не успя да уцели вратата. 4 минути по-късно отново Бербо бе в центъра на вниманието, след като изведе Рууни на добра позиция, но шутът на англичанина бе спасен от Шварцер.

В края на полувремето, в 42-ата минута, домакините отново бяха близо до гола, след като Бербатов стреля опасно, Шварцер изби, а при добавката Нани опита нов шут, но той бе блокиран от бранител на Фулъм. В следващата атака Рууни отправи нов удар, но топката премина близо до горния ляв ъгъл на вратата на гостите.

Второто полувреме започна с летящ старт за „червените дяволи”, които вкараха гол още в 30-ата секунда. Тогава Рууни подаде за Нани по лявото крило, португалецът върна по земя около точката на дузпата, където отново бе Рууни, който с изстрел с десния крак прати в екстаз „Олд Трафорд”.

След този гол темпото на игра поспадна, въпреки че домакините продължаваха да имат сериозен териториален превес. В 65-ата минута резултатът можеше да стане 3:0, след като Фердинанд засече с крак след корнер, но кълбото премина на сантиметри над напречната греда. В 69-ата Нани за пореден път направи хубав пробив отляво, центрира за Бербатов, който стреля с глава, но кълбото премина близо до лявата греда на Шварцер.

В 74-ата минута „котиджърс” изпуснаха най-чистото си положение. Тогава Замора открадна от Видич в опасна близост до Ван дер Сар, но не съумя да порази целта. В 78-ата минута Бербатов за пореден път опита изстрел с глава, но пак не намери очертанията на вратата. В 81-ата пък Флетчър проби през центъра, шутира с левия крак от дъгата на наказателното поле, но Шварцер отново бе на висота.

Така дойде 83-ата минута, когато Бербатов получи на дясното крило, премина през двама бранители и върна за Рууни около точката на дузпата, а англичанинът необезпокояван вкара 32-ия си гол за сезона – 2:0. До края на мача имаше време и за капитанът на националния ни отбор да запише името си сред голмайсторите. В 89-ата минута резервата Парк центрира остро отдясно, а Бербо засече с глава за крайното 3:0.

След тази победа Юнайтед се върна на върха в Премиършип с актив от 66 точки, на 2 пред Челси и Арсенал, но „сините” имат мач по-малко. Гостите от Фулъм пък остават 10-и с 39 спечелени точки.

Манчестър Юнайтед – Фулъм 3:0