3. Неукротим Тотнъм отвя Хартс в Шотландия и вече мисли за групите на Лига Европа (видео)

"Шпорите" отнесоха съперника си с фрапиращото 5:0

Английският Тотнъм постигна разгромен успех с 5:0 в първия си мач срещу шотландския Хартс от плейофния кръг на Лига Европа и по този начин шансовете лондончани да не играят в груповата фаза на турнира почти граничат с нулата. „Шпорите” напълно превъзхождаха съперника си и заслужено се добраха до убедителния успех.

Рафаел ван дер Ваарт даде преднина на гостите още в 5-ата минута на срещата. Холандецът съумя да реализира попадение, което явно вдъхнови съотборниците му, защото само осем минути по-късно резултатът бе 0:2. Точен този път бе Джърмейн Дефоу.

До края на първата част падна още един гол за „шпорите”. Негов автор бе Джейк Ливърмор, който бе получил шанс за изява от мениджъра на Тотнъм – Хари Реднап.

През вторите 45 минути паднаха още два гола, и двата във вратата на Хартс. Първо в 63-ата минута Гарет Бейл отбеляза и направи резултата 4:0 в полза на своя тим. Крайното 0:5 бе оформено след гол на Аарън Ленън в 78-ата минута.

Реваншът на „Уайт Харт Лейн”, който до голяма сметка е безсмислен и ще бъде протоколен, е след седмица.