3. Невероятен Челси за 7:1 над Вила (видео)

Невероятен Челси за 7:1 над Вила (видео)

Франк Лампард с четири гола при успеха над Стенли и компания

Челси се подигра с Астън Вила на „Стамфорд Бридж”. Над 41 000 зрители на стадиона в Лондон видяха страхотен мач, завършил при резултат 7:1 в полза на „сините”.

Франк Лампард вкара 4-и гола, Флоран Малуда добави две попадения, а Саломон Калу оформи крайния резултат. За Вила се разписа Джон Карю, който през първата част изравни за 1:1.

Капитанът на Астън Вила и български национал Стилиян Петров игра до 63-ата минута на двубоя, когато излезе с жълт картон.

През седмицата Челси победи Портсмут с 5:0, а днес вкара 6 гола на борещия се за топ 4 тим на Мартин О’Нийл. Любопитното бе, че днес на терена, в син екип, не бе голмайсторът на лондончани Дидие Дрогба.

С постигнатите три точки Челси оглавиха Висшата лига. Тимът има 71 точки, с две повече от Манчестър Юнайтед, но и със среща повече от „червените дяволи”. Вила са 7-и с 51 точки, на 7 от четвъртия Тотнъм.

„Сините” започнаха силно мача. Атаките се реяха една след друга пред вратата на Фридел. В 15-ата минута френският национал Малуда центрира прострелно, топката премина през няколко играчи на двата тима, преди Лампард с шпагат да я засече в мрежата на Вила.

Лондончани продължиха да атакуват като Анелка, Джо Коул и Малуда бяха близо до втори гол. Изненадващо обаче до такъв стигнаха бирмингамци. Ашли Коул центрира в пеналта на домакините, Карю остана непокрит от Жирков и направи 1:1.

Тимът на Карло Анчелоти обаче не се стъписа от този развой на срещата и още до края на първата част успя отново да излезе напред в резултата. В 44-ата минута Жирков комбинира отлично с Малуда и след съприкосновение с Колинс падна в наказателното поле. Питър Уолтън посочи бялата точка, а Лампард с мощен шут не остави шансове на Фридел.

Челси започна вихрено и втората част. В 57-ата минута Жирков подаде към Малуда и той направи 3:1 в полза на Челси. В 62-ата отново руският национал бе повален в наказателното поле, този път от Дън и пак Лампард не сгреши от наказателния удар – хеттрик на Франки за 4:1.

Веднага след гола Стилиян Петров напусна терена като на негово място се появи Даунинг. В 68-ата минута 41 825 зрители на „Стамфорд Бридж” избухнаха за 5-и път. Невероятна атака в „синьо”, при която Лампард намери Малуда и той вкара втория си гол в мача и 4-и през седмицата. (Малуда вкара две попадения и на Портсмут през седмицата при успеха с 5:0).

Мачът бе решен. Атаките към двете врати обаче не престанаха. В последните 15-ина минута над Лондон се изля проливен дъжд. Анчелоти пък пусна в игра младока Ван Анхолт, който все по-често успява да пробие в първия тим на Челси.

Една от другите резерви на италианеца Калу в 83-ата направи позора на Вила пълен. Анелка получи пас от Лампард, задържа отлично топката, подаде я към Калу и той намери мрежата на Фридел – 6:1.

До края имаше време Лампард да вкара четвъртия си гол в мача за крайното 7:1.

Челси – Астън Вила 7:1

(1:0) Лампард 15’
(1:1) Карю 29’
(2:1) Лампард 44’ (д.)
(3:1) Малуда 57’
(4:1) Лампард 62’ (д.)
(5:1) Малуда 58’