3. Невероятен Лео Меси сам победи Сарагоса, Барса оглави класирането в Испания (видео)

Бълхата вкара и двете попадения при победата с 2:0 на арагонците

Испанският шампион Барселона постигна много важна победа над Сарагоса с 2:0 в среща от 8-ия кръг на Примера дивисион, която се игра на стадион "Ла Ромареда" в Арагония.

Домакините за пореден път демонстрираха слаба игра и записаха поредната си загуба в шампионата.

Впечатление в срещата направи страхотната форма, в която навлиза суперзвездата на Барса Лионел Меси, който доскоро бе контузен, но очевидно травмата едва ли ще му попречи да намери оптималната си форма.

Бълхата вкара и двата гола за "каталунците" и по този начин донесе победата на отбора си.

В 42-ата минута аржентинецът бе изведен сам срещу вратаря от Давид Вия, който от своя страна завлече трима бранители на домакините, и без проблеми откри резултата.

В началото на второто полувреме домакините останаха с човек по-малко, тъй като Понсио си позволи да удари Дани Алвеш без топка.

Въпреки протестите на футболистите на арагонци, атакуващият халф бе изгонен и това направи ситуацията за отбора му изключително трудна.

В 66-ата минута Меси сложи край на интригата в срещата, вкарвайки втори гол. Той получи истински подарък от чешкия халф на домакините Иржи Ярошик и със силен удар от непосредствена близост оформи крайното 2:0 в мача.

Двайсетина минути по-късно Давид Вия имаше прекрасна възможност да направи резултата в мача класически, но топката срещна гредата.

Като цяло Барса бе по-добрият отбор на терена и "каталунците" можеха да си тръгнат с още няколко гола в актива, но изпуснатите положения попречиха това да стане.

След срещата, Барселона оглави класирането, макар и временно, с актив от 19 точки, докато Сарагоса е на последното 20-о място с 3 точки.

САРАГОСА - БАРСЕЛОНА 0:2
Меси 46', 66'

САРАГОСА: Доблас, Диого, Контини (63 - Перес), Ланцаро, Ярошик, Обрадович, Херера (62 - Лопес), Габи, Понцио, Лафита (76 - Бухатар), Браулио

БАРСЕЛОНА: Валдес, Алвеш, Пике, Пуйол, Абидал, Иниеста (72 - Алкантара), Кейта, Бускетс (88 - Масчерано), Меси, Вия, Педро (74 - Къркич)

Стадион: "Ла Ромареда"

ЖК: Ланцаро, Габи, Браулио (С), Пике (Б)

ЧК: Понцио (С)