3. Невероятно шоу за Манолев и компания в Лига Европа (видео)

Невероятно шоу за Манолев и компания в Лига Европа (видео)

ПСВ Айнховен се докопа до 3:3 срещу аутсайдера Апоел Тел Авив, Легия (Варшава) с важен успех над Рапид (Букурещ)

Отборът на ПСВ Айндховен се изложи в домакинството си на Апоел Тел Авив от груповата фаза на Лига Европа. Станислав Манолев изигра пълни 90 минути за холандския гранд, който завърши при равенство 3:3 срещата си с аутсайдера в група „С”, който преди изиграването на този двубой имаше нулев актив. Холандците губеха с 2:3 до заключителните минути, но все пак вкараха трето попадение и по този начин се спасиха от загубата и от пълния резил. Апоел игра с човек по-малко от 73-ата минута, след като Гордана бе изгонен. Въпреки това срамно равенство обаче, ПСВ все пак си осигури място в елиминационната фаза.

Гостите от Израел имаха много малко шансове в срещата, но се възползваха доста добре от тях. Само след 10 минути игра Апоел водеше с 1:0 след попадение на нападателя Омер Дамари. Радостта на гостуващия тим обаче продължи само 120 секунди, защото ПСВ бързо възстанови равенството. Точен в 12-ата минута бе Джеорджино Вийналдум.

След като резултатът стана 1:1, ПСВ се втурна в атака, но направи няколко пропуска, за които бе наказан в 33-ата минута, когато Апоел отново излезе с гол напред. Точен този път бе Тото Тамуз, разписал се след добро изпълнение с левия крак.

Тимът на Станислав Манолев не намери правилния път към вратата на гостите до края на първата част и резултатът след 45 минути игра бе 1:2. Само 120 секунди след подновяването на играта Апоел поведе с 3:1 след втори гол на Тамуз. Това бе и единственото по-сериозно положение пред Андреас Исаксон през втората част.

След като вече губеше с два гола, ПСВ се втурна усилено в атака и бързо намали на 2:3 чрез една от звездите си – Ола Тойвонен. Това се случи в 59-ата минута, когато нападателят се разписа от близко разстояние. Холандският гранд продължи да търси ново попадение, но то дойде чак в 87-ата минута. Кевин Строотман спаси отбора си от резил, вкарвайки гол за 3:3.

Това бе първо равенство за ПСВ в груповата фаза – до момента отборът на Станислав Манолев имаше три победи от три мача. Така холандският гранд има 10 точки след изиграването на първите 4 двубоя от групата и със сигурност ще играе в следващата фаза на турнира, независимо от резултатите си в оставащите 2 срещи. Апоел е последен с 1 точка и отпада от турнира.

В другия мач от групата Легия (Варшава) постигна много важен успех като домакин на Рапид (Букурещ). Двубоят приключи при резултат 3:1.

Двата тима завършиха мача с по десет души след червени картони на Алекса от Рапид и Гол от Легия в 26-ата и 80-ата минути. Първото полувреме пък не предложи попадения на зрителите на срещата.

През втората част домакините излязоха напред след гол на Радович в 54-ата минута. В 65-ата обаче Тейшейра върна Рапид в мача, разписвайки се за 1:1.

Поляците обаче все пак се добраха до победата след още един гол на Радович, паднал в 69-ата минута, и попадение на Кучаржик в продължението на двубоя.

Така Легия направи много сериозна крачка към елиминационната фаза, като е на 2-ото място с 9 точки, на 1 зад ПСВ. Полският тим се нуждае само от точка, за да си гарантира поне 2-ата позиция в групата. Рапид е 3-ти с 3 пункта и почти сигурно няма да играе в следващия кръг на Лига Европа.

Мактоминей: Конте запали огъня