3. Неймар изтегли Барса до победа над Виляреал (ВИДЕО)

Неймар изтегли Барса до победа над Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците бият с 2:1 и удрят 2 греди, бразилецът вкарва и двата гола

Отборът на Барселона дръпна с 3 точки пред преследвача Атлетико (Мадрид), след като тази вечер се наложи с 2:1 над тима на Виляреал. Срещата се игра на стадион "Ноу Камп" и бе от програмата на 16-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят бе изключително труден за каталунците, въпреки че те владееха изцяло инициативата и случващото се на терена. Проблемите дойдоха от това, че "блаугранас" така и не успя да натрупа комфортна преднина и трябваше да трепери до последно за успеха.

Мачът стартира обнадеждаващо за Барса, след като още в 6-та минута Сонг нацели дясната греда на Асенхо. В 11-ата пък Бартра стреля с глава от опасна ситуация, но не можа да уцели вратата на "жълтата подводница".

Така дойде 30-ата минута, когато каталунците откриха чрез Неймар, който бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Марио в наказателното поле.

До края на полувремето се запомни само едно спасяване на Асенхо след шут на Санчес, но нови голове не паднаха.

Още в началото на втората част обаче "Ноу Камп" изтръпна, след като в 48-ата минута гостите възстановиха статуквото, след като Мусачио засече с глава центриране на Тригерос от корнер.

Барса обаче веднага натисна и в 53-ата минута Санчес отново можеше да даде аванс на "блаугранас", ала изстрелът му бе спасен от стража на "жълтата подводница".

Така се стигна до 68-ата минута, когато Санчес получи на десния фланг и пусна прострелен пас в пеналта на гостите, където Неймар засече отблизо с десния крак за 2:1.

До края на мача домакините продължиха да натискат здраво в търсене на нов гол, който да сложи точка на спора. Неймар, Фабрегас и Иниеста обаче изтърваха от изгодни положения, а в добавеното време бразилецът уцели и греда.

Резултатът в крайна сметка остана непроменен и така Барселона победи Виляреал с 2:1.

След успеха каталунците остават еднолично начело във временното класиране с актив от 43 точки, на 3 пред Атлетико (Мадрид), който е с мач по-малко и на 5 пред 3-ия Реал (Мадрид). Гостите от Виляреал пък са 5-и с 28 точки.