3. Нианг вдъхнови Милан за най-голямата победа през сезона (ВИДЕО)

Нианг вдъхнови Милан за най-голямата победа през сезона (ВИДЕО)

Мбайе Нианг вкара първите си два гола, даде и асистенция при 4:1 срещу Сампдория

Милан показа много силна игра и записа най-голямата си победа през сезона в Серия А след 4:1 над Сампдория в 14-ия кръг. Мбайе Нианг бе звездата тази вечер с два гола и асистенция, а Бонавентура и Луис Адриано вкараха другите голове. За „моряците” Едер вкара почетен гол от дузпа в края.

Амбициите на Винченцо Монтела за първа победа начело на Самп бяха разбити още през първата част, в която Милан правеше каквото си поиска.

16-годишният Джанлуиджи Донарума сам се подложи под напрежение в началото с лошо изритана топка, но спаси удар на Сориано. Черчи прати в мрежата, но голът не бе зачетен заради засада след първия удар на Бака.

Нианг пусна успоредно на вратата и Бонавентура отблизо откри резултата в 16-ата минута. Секунди по-късно силен удар на Нианг по диагонала мина на сантиметри от лявата греда.

Натискът на „росонерите” продължи с неточни изстрели на Бонавентура, Романьоли и Бака, но Де Силвестри повали цинично Бонавентура в наказателното поле и Нианг от дузпата направи 2:0. Това бе първият гол за Нианг в Серия А с екипа на Милан в 36-ия му мач.

Нианг беше неудържим и с петичка накара Вивиано да избива от голлинията. Малко след това обаче френският нападател все пак стигна до втория си гол след лошо изчистване – 3:0.

Силите на Нианг привършиха и той бе заменен от Луис Адриано в 74-ата минута под аплодисментите на „Сан Сиро”. Адриано бе от 5 минути на терена, когато бе оставен сам да поеме на гърди центриране на Черчи отдясно и с воле от въздуха да преодолее вратаря за 4:0.

„Моряците” досега през сезона бяха допускали най-много два гола в един мач, а Милан не бе вкарвал 4 този сезон.

Бака трябваше да вкара и пети гол, но насочи право във вратаря. Вместо това Андреа Поли направи дузпа срещу Едер и нападателят сам вкара почетния гол за Самп от бялата точка – 4:1.

С този успех Милан вече е пети с 23 точки, Сампдория има 16 на 12-а позиция след двете загуби с Монтела начело.