3. Нидерландия показа две лица на Куман (ВИДЕО)

Нидерландия показа две лица на Куман (ВИДЕО)

"Лалетата" се мъчат 45 минути срещу Шотландия, после громят

Нидерландия показа две коренно различни лица на своя селекционер Роналд Куман в приятелския мач с Шотландия. "Лалетата" разгромиха един от участниците на Евро 2024 с 4:0, но двубоят на "Кройф Арина" далеч не бе толкова лесен.

През първата част "оранжевите" изпитваха сериозни трудности, а гостите от Острова бяха тези, създаващи положения пред една от двете врати. Пропуск обаче направи Райън Кристи след удар с глава. Последваха още положения пред стража Марк Флекен, а тимът на Куман видимо изпитваше затруднения.

И все пак класата си каза думата, след като с първия точен удар Нидерландия поведе. Пет минути преди почивката офанзивният футболист на Милан Тижани Райндерс си отвори пространство, за да стреля извън наказателното поле, а топкота влетя в горния десен ъгъл на шотландците.

Второто полувреме отново бе съпътствано с положения пред вратата на домакините, но ударите на Скот Мактоминей на два пъти не успя да се разпише. Двубоят вървеше равностойно до средата на втората част, когато "лалетата" показаха и другото си лице.

В 72-ата минута Коди Гакпо достави мек пас в наказателното поле, където Жоржиньо Вайналдум с глава прониза Ангъс Гън. Шест минути преди края резервата Ваут Вегхорст с глава направи разликата чувствителна, а 120 секунди по-късно Донийл Мален довърши съперника, след като се озова очи в очи с вратаря на островитяните.