3. Ники Михайлов и Твенте продължават напред в ЛЕ, Мораес пак бележи за Металург

Ники Михайлов и Твенте продължават напред в ЛЕ, Мораес пак бележи за Металург

Велизар Димитров титуляр, Зе Соарес също бележи

Николай Михайлов стана първият българин, който намери място в третия квалификационен кръг на Лига Европа. След голямата изненада от първите срещи на първия кръг, когато Твенте направи равенство 1:1 като домакин на финландския Интер (Турку), сега тимът от Енсхеде се поправи и разби съперника си с 5:0 пред собствената му публика.

Българският вратар бе титуляр за холандците и игра цял мач.

Твенте си гарантира успеха още в началните минути, като в 4-ата Лирой Фер откри резултата, а в 7-ата Хлинор Плет удвои. Фер направи резултата класически в 33-ата минута, а Насер Шадли добави 2 попадения в 77-ата и 89-ата минути.

Металург (Донецк) победи черногорския Челик с 4:2 в реванша и с общ резултат 11:2 продължава напред в  третия предварителен кръг на Лига Европа.

За украинския тим отново се разписа дошлият от ЦСКА Жуниор Мораес, който и в първия мач бе точен за новия си тим. Принос за победата имаше и Левски – дошлият от там Зе Соарес вкара последния гол за Металург.

Велизар Димитров започна като титуляр за гостите от Донецк и остана на терена до края на мача.

Украинците, които имаха солидна преднина от 7:0 от първия мач, откриха резултата в реванша още в 15-ата минута с гол на Данило.  В 23-ата обаче, малко неочаквано, Йовович изравни.

В началото на второто полувреме Челик дори успя да поведе след дузпа, която бе реализирана от Зорич в 50-ата минута, но само 4 по-късно Мораес бе точен за 2:2.

Голове на Воловик в 72-ата и на Зе Соарес в 84-ата минути оформиха крайната победа с 4:2 за Металург (Донецк).

Лига Европа, втори квалификационен кръг, резултати*:

Ширак (Армения) – Бней Йехуда (Израел) 0:1 (0:2)
Ордабаси (Казахстан) – Розенборг (Норвегия) 1:2 (2:2)
Дила Гори (Грузия) – Орхус (Дания) 3:1 (2:1)
Гандзасар (Армения) – Сервет (Швейцария)  1:3 (0:2)
Металург (Скопие, Македония) – Рух (Полша) 0:3 (1:3)
Челик (Черна гора) – Металург (Донецк, Украйна) 2:4 (0:7)
КуПС (Финландия) – Макаби (Нетаня, Израел) 0:1 (2:1)

*В скоби са резултатите от първите срещи, в болд са отборите, които се класират в третия кръг.

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи