3. Нищо ново под слънцето: Меси донесе успеха на Барса над Валенсия (видео)

Нищо ново под слънцето: Меси донесе успеха на Барса над Валенсия (видео)

Каталунците увеличиха аванса си пред Реал на десет точки, "прилепите" изостават с цели двадесет

Отборът на Барселона постигна важна победа по пътя към 21-ата си титла в Примера дивисион, побеждавайки Валенсия с 1:0 на „Местая” в мач от 26-ия кръг. Единственото попадение в срещата отбеляза двукратният носител на Златната топка Лионел Меси в 77-ата минута. По този начин каталунците увеличиха преднината си на десет точки пред втория Реал Мадрид, който е с мач по-малко и на внушетилните двадесет пункта пред съперника си от тази вечер, заемащ трета позиция.

"Прилепите" започнаха много силно и още в третата минута Мата беше близо до откриване на резултата, но игра разконцентрирано пред вратата на Барса.

Първата добра възможност за Барселона се откри в деветата минута, когато Меси на три пъти не успя да се разпише от непосредствена близост.

Попадение за домакините, дело на Жорди Алба пък бе отменено поради засада в 20-ата минута.

Невероятен шанс се откри пред Меси и Вийя в 30-ата минута, когато те се изправиха сами срещу Рикардо Коща. Аржентинецът преодоля бранителя, но вместо да подаде към своя съотборник, който бе непокрит,  се опита да прехвърли стража на Валенсия и сбърка.

Най-голямата опасност за „прилепите” след почивката бе в 59-ата минута, когато Тино Коста открадна топката от Чави и веднага намери Пабло по лявото крило, който стреля покрай далечната греда и като по чудо никой не засече ниската топка.

В следващите петнадесет минути играта бе главно в центъра на тереа и головите положения липсваха и пред двете врати.

Все пак Лионел Меси направи разликата в мача в 76-ата минута, и за пореден път донесе успеха на каталунците, като по този начин се реваншира за двата си големи пропуска по-рано. След хубава многоходова атака, Адриано нахлу отляво и с подаване успоредно на голлинията намери аржентинеца, който прати кълбото под плонжа на Винсенте Панадеро.

По този начин Барселона увеличи сериозно аванса си пред преследвачите, докато „прилепите” позволиха на Виляреал да ги доближи само на една точка, след успеха им над Еркулес по-рано тази вечер.
Радост за родните отбори: УЕФА увеличи премиите за солидарно плащане