3. Нищо ново: Юнайтед проспа час игра, после поигра 10 минути и обърна К.П.Р. у дома (видео)

„Червените дяволи” оглавиха класирането след нов обрат и 3:1 над лондончани пред погледа на Хари Реднап

Манчестър Юнайтед ознаменува подобаващо откритата в петък следобед статуя на сър Алекс Фъргюсън пред „Олд Трафорд”, постигайки поредната си победа след обрат за сезона.

„Червените дяволи” позволиха на опашкаря в класирането Куинс Парк Рейнджърс, чийто нов мениджър Хари Реднап изгледа мача от пейката, да поведе в резултата, но след това нанизаха три гола само за осем минути и така спечелиха с 3:1 срещата от 13-ия кръг на Висшата лига.

След слабото първо полувреме гостите от Лондон, който преди почивката вкараха, но попадението им бе отменено заради засада, все пак успяха да открият резултата под проливния дъжд на „Олд Трафорд”.

Това стана в  52-ата минута, когато отбраната на домакините проспа едно изпълнение на корнер и позволи на Дайър да се разходи из наказателното поле.

Последва остро центриране и след намесата на Линдегаард топката попадна у Джейми Маки, който я прати в мрежата за 1:0. Наставникът на домакините реагира светкавично и пусна в игра джокера Хавиер Ернандес в 59-ата минута, а само пет по-късно Юнайтед възстанови статуквото.

Това стори бранителят Джони Еванс, който вкара отблизо с глава и така вкара третото си попадение през сезона, изравнявайки се по този показател с нападателя Уейн Рууни. В 68-ата минута именно Рууни подаде към Флетчър и той вкара за 2:1 в първия си мач като титуляр във Висшата лига след дълготрайна контузия.

Крайното 3:1 оформи златната резерва Чичарито, който в 72-ата минута бе изведен в наказателното поле от друг, влязъл от пейката играч – Андресон, а после безпроблемно вкара за 3:1 и така реши изхода от срещата.

Две минути преди края, след едно изпълнение на корнер, Рафаел да Силва успя да изчисти топката от голлинията и да запази преднината от два гола на „червените дяволи”, а след спечелените три точки домакините изпревариха с две градския си съперник и шампион Манчестър Сити, който в неделя гостува на Челси в дербито на кръга.

В друг мач от кръга Уигън също стигна до обрат у дома, побеждавайки с 3:2 гостуващия Рединг.

Новаците поведоха в 35-ата минута чрез Морисън, но Жорди Гомес реализира хеттрик, разписвайки се поседователно в 58-ата, 68-ата и 92-ата минута, а комичният автогол на Ал Хабси в 79-ата се оказа по-скоро утешителен за „кралските поданици”.