3. НОКАУТ! Ливърпул изхвърча от ФА къп (ВИДЕО)

НОКАУТ! Ливърпул изхвърча от ФА къп (ВИДЕО)

"Чайките" пак биха "мърсисайдци" след 3:0 във Висшата лига

Брайтън отново победи Ливърпул. След като го разби с 3:0 преди две седмици в първенството, този път го отстрани от ФА Къп след успех с 2:1. Отборът на Роберто Де Дзерби стигна до обрат. Харви Елиът откри резултата в 31-ата минута, а Люис Дънк изравни в 39-ата. Каору Митома отбеляза победния гол в добавеното време на втората част.

Мърсисайдци стартираха доста по-добре и в четвъртата минута бяха близо до гол. Кейта свърши добра работа и намери Салах. Центрирането на египтянина бе пресечено, но топката се върна при него. Той стреля в близкия ъгъл, но Дънк изби от голлинията.

Тимът на Де Дзерби започна да създава положения и в 15-ата минута Александър-Арнолд трябваше да избива от голлинията след удар на Фъргюсън. Малко по-късно Алисон се справи с изстрел на Митома. Салах пък в пореден мач показа, че не е във форма. Той бе изведен сам срещу вратаря от Елиът, но стреля покрай вратата.

След половин час игра Ливърпул поведе. Салах напредна и намери Елиът, който с нисък удар откри резултата. Мърсисайдци не запазиха преднината си дълго. Домакините изравниха с известна доза късмет в 39-ата минута. Опит за изчистване на Александър-Арнолд прати топката на крака на Лампти, който стреля от дистанция, топката се отклони в Дънк и не остави шансове на Алисон.

Брайтън имаше повече контрол след почивката и създаваше повече положения. Митома създаваше проблеми на защитата на гостите. В 55-ата минута негов пробив завърши с центриране, което бе засечено от Грос, но топката отиде над вратата. Клоп направи тройна смята след час игра, като извади Александър-Арнолд, Елиът и Кейта и пусна Милнър, Хендерсън и Нунес. Малко след това Салах не се възползва от добра ситуация.

Роналдо: Белингам и Ямал могат да са звездите на новото поколение