3. Норич затрудни Манчестър Юнайтед, но "червените дяволи" все пак взеха своето на "Кароу Роуд" (ВИДЕО)

Английският шампион спечели визитата си на "канарчетата" с минималното 1:0

Английският шампион Манчестър Юнайтед постигна трудна победа с 1:0 като гост на Норич в среща от 19-ия кръг на Висшата лига. Двубоят се игра на стадион „Кароу Роуд“, а единственото попадение в мача бе дело на Дани Уелбек през второто полувреме.

Норич бе по-активният отбор през първата част и на няколко пъти пропиля добри възможности да открие резултата. Така след 45 минути игра двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство. Второто полувреме бе равностойно, а Юнайтед се представи доста по-добре, в сравнение с първата част. В 57-ата минута Дани Уелбек успя да превърне в гол едно от малкото положения за гостите в днешния двубой. „Канарчетата“ така и не съумяха да възстановят равенството до края на срещата и по този начин регистрираха десетото си поражение в първенството през този сезон.

„Червените дяволи“ започнаха по-активно в началните минути, но постепенно "канарчетата" поизравниха играта и след изтичането на първия четвърт час пропиляха няколко добри възможности пред Давид Де Хеа. Ръсел Мартин имаше шанс да отбележи в 17-ата минута, след като бе намерен в наказателното поле от Робърт Снодграс и засече, но вратарят на гостите с отлична намеса спаси.

Последва неточен изстрел на Лерой Фер, след който топката премина вляво от вратата. Удар на Нейтън Редмънд бе блокиран, а Робърт Снодграс също пробва късмета си, но прати кълбото над напречната греда.

В средата на първата част се откри възможност и пред Гари Хуупър, който нанесе хубав удар с десния крак, но Давид Де Хеа отрази. Последва нов неточен изстрел на Робърт Снодграс, а в 29-ата минута удар на Уес Хулахан бе спасен от Давид Де Хеа.

До почивката интересните ситуации бяха предимно пред вратата на гостуващия тим, като в 36-ата минута Себастиен Басонг засече топката с глава след центриране от корнер, но вратарят на „червените дяволи“ се справи. Малко след това се откри отличен шанс пред Уес Хулахан, но ударът му бе блокиран. В края на първото полувреме Хавиер Ернандес стреля към Джон Руди, но вратарят спаси без проблеми. Така след 45 минути игра двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Началото на второто полувреме бе равностойно, а с неточни удари в първите минути на втората част се отчетоха Нейтън Редмънд от Норич и Ашли Йънг от Манчестър Юнайтед.

„Червените дяволи“ откриха резултата в 57-ата минута. Дани Уелбек се озова на изгодна позиция, преодоля Джон Руни и на празна врата не сбърка, извеждайки своя тим с гол напред. Следващите минути бяха равностойни, а в 69-ата минута Хавиер Ернандес можеше да покачи на 2:0 в полза на гостите, но Джон Руди улови кълбото след удара на мексиканеца.

До края на двубоя Норич се опита да достигне до изравнителен гол, но „канарчетата“ така и не успяха да създадат по-опасни ситуации пред Давид Де Хеа, а Манчестър Юнайтед от своя страна съумя да установи контрол върху двубоя. Единствената по-интересна ситуация пред вратата на гостите бе в 84-ата минута, когато Джош Мърфи стреля неточно.

Така Манчестър Юнайтед спечели с 1:0 и по този начин постигна четвърта поредна победа във Висшата лига. След този успех „червените дяволи“ са с актив от 34 точки и се изкачиха на 6-ата позиция. Норич остава с 19 точки и е на 14-ото място.

Норич - Манчестър Юнайтед 0:1
57' 0:1 Дани Уелбек

Стадион: "Кароу Роуд"

Жълти картони: Фер, Бенет, Джонсън, Редмънд (Норич); Гигс, Ернандес, Смолинг (Манчестър Юнайтед);

Червени картони: няма

Състави:

Норич: Руди, Олсон, Басонг, Бенет, Мартин, Хулахан (Елмандер 89’), Джонсън, Снодграс (Мърфи 79’), Фер, Редмънд, Хупър (Ван Волфсвинкел 69’);

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Смолинг, Еванс, Видич, Евра, Карик, Гигс (Уелбек 46’), Йънг, Клевърли, Кагава (Янузай 69’), Ернандес (Флетчър 86’).

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона