3. Нов гол след 80-та минута прати Тотнъм на второто място в Англия

Нов гол след 80-та минута прати Тотнъм на второто място в Англия

"Шпорите" пребориха коравия Нюкасъл на "Уембли"

За втори пореден път в шампионата Тотнъм успя да измъкне трите точки при домакинство, след като в първия мач от 25-ия кръг на Висшата лига "шпорите" победиха с минималното 1:0 Нюкасъл.

През седмицата Фернандо Йоренте реализира в 84-та минута срещу Уотфорд, за да оформи пълния обрат за своя тим.

"Свраките" оказаха сериозна съпротива на лондончани, опитвайки се да откраднат нови точки от клуб от топ 4, но нов гол в последните 10 минути на Тотнъм донесе трети пореден успех за Почетино и компания.

Тотнъм записа пет опасни удара по посока на Дубравка само за първите 45 минути. Лукас Моура откри обстрела на вратата на Нюкасъл в 17-та минута, а след това Ламела, Санчес и Сисоко бяха неточни.

След почивката Санчес имаше шанс да изведе Тотнъм напред, но отново стражът на гостите бе на мястото си. Малко след 50-та минута Нюкасъл записа и първите си удари към Лорис, но те не представляваха нищо опасно.

След час игра Тотнъм отново започна офанзива към вратата на гостите, като Хюн Мин Сон и Йоренте бяха най-опасните в бяло.

Така се стигна до 83-та минута, когато именно двамата комбинираха отлично и след пас на испанеца Сон стреля точно, за да открие за 1:0 след груба грешка на Дубравка, който допусна топката да мине между ръцете му при удар от над 20 метра.

Така Тотнъм вече е на второ място в класирането с 57 точки - една повече от Манчестър Сити, който ще изиграе своя мач от кръга утре.