3. Нов хеттрик на Меси и 4:2 за Барселона срещу Сарагоса

Нов хеттрик на Меси и 4:2 за Барселона срещу Сарагоса

Каталунците отново с равни точки с Реал на върха

Шампионът Барселона направи нова много важна крачка към защита на титлата си, след като победи с 4:2 новака Сарагоса. Срещата се игра на стадион „Ла Ромареда” и бе от програмата на 27-ия кръг на испанската Примера Дивисион. За каталунците отново блестящ бе Меси, който вкара нов хеттрик след този срещу Валенсия миналата седмица и вече има 11 гола в последните си 5 мача. Две попадения за Сарагоса вкара резервата Колунга, а крайното 4:2 оформи Ибрахимович от дузпа.

Двубоят започна с летящ старт за „блаугранас”, които откриха резултата още в 5-ата минута. Тогава Педро навлезе отляво в наказателното поле, финтира бранител на домакините и качи топката на главата на Меси, който я прати в долния десен ъгъл на безпомощния Роберто – 1:0.

Веднага след гола Педро отново центрира хубаво, Пике стреля с десния крак, но ударът му бе спасен от стража на Сарагоса. В 12-ата минута пък домакините можеха да вкарат гол, след като Понцио свали с глава за Арисменди, който шутира извън границите на наказателното поле, но не можа да намери очертанията на вратата на Валдес.

След това положение играта се понакъса, въпреки че каталунците отново владееха по-често топката и в 30-ата минута те пропуснаха страхотен шанс да удвоят преднината си. Меси центрира фалцово от корнер и кълбото се озова на главата на Ибрахимович, който отправи хубав удар, но за негово съжаление той премина на сантиметри от дясната греда на Роберто.

До края на полувремето не падна нов гол и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Барселона.

Втората част започна с териториално предимство за гостите. В 54-ата минута те организираха страхотна контраатака, при която Бускетс изведе Ибрахимович в наказателното поле на, шведът върна елегантно с пета за Туре, който стреля с левия крак, но над вратата на Роберто. В 62-ата минута Елизеу стреля опасно, топката рикошира в бранител на каталунците и попадна в ръцете на Валдес.

Така дойде 66-ата минута, когато Меси сътвори поредната си магическа атака. Той тръгна от центъра, премина през двама играчи на Сарагоса преди да стигне до наказателното поле, където финтира нов бранител на домакините и с левия крак прати кълбото в далечния ъгъл на Роберто – 0:2.

След гола „блаугранас” продължи да натиска и в 77-ата минута бе много близо до нов гол, след като при една контраатака Ибрахимович бе оставен сам около точката на дузпата пред опразнена врата, но шутът му като по чудо не намери очертанията на вратата на домакините. В следващата атака обаче прошка за Сарагоса нямаше. Иниеста намери Меси на границата на наказателното поле, а аржентинецът с премерен изстрел с левия крак прати кълбото в левия ъгъл на Роберто – 3:0.

Тук вече каталунците намалиха темпото и всички очакваха среща да бъде доиграна спокойно. В 85-ата минута обаче Контини изведе резервата Колунга в наказателното поле на Барса, а той с изстрел с левия крак по земя прати топката в далечния ъгъл на Валдес – 1:3.

Драмата стана пълна в 88-ата минута, когато Колунга вкара втория си гол в мача и направи 2:3, след като се възползва от неразбирателство в отбраната на шампионите. Точка на спора обаче сложи Ибрахимович, който оформи крайното 4:2 от дузпа в 90-ата минута за нарушение на Контини срещу Меси.

След тази победа каталунците отново се изравниха по точки на върха с Реал (Мадрид) и в момента имат 68 точки. Домакините от Сарагоса пък са 17-и с 26 спечелени точки, на 3 от зоната на изпадащите.

Стартови състави:

Сарагоса: Роберто, Диого, Контини, Ярошик, Понцио, Едмилсон (Лафита 46’), Габи, Елизеу, Андер, Арисменди (Колунга 62’), Суазо (Пенант 79’)

Барселона: Валдес, Алвеш, Пике (Пуйол 69’), Милито (Маркес 73’), Максуел, Кейта, Туре (Иниеста 63’), Бускетс, Меси, Ибрахимович, Педро

Жълти картони: Ярошик, Диого, Контини (Сарагоса); Туре, Максуел, Алвеш (Барселона)

Стадион: „Ла Ромареда”

Рефер: Делгадо Ферейро

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1