3. Нов кошмар на „Олд Трафорд“: Нюкасъл детронира слаб Манчестър Юнайтед (ВИДЕО)

Нов кошмар на „Олд Трафорд“: Нюкасъл детронира слаб Манчестър Юнайтед (ВИДЕО)

„Утре ще си уволнен“, скандират гостуващите фенове към Тен Хаг след 3:0

Нюкасъл е последният четвъртфиналист в турнира за Купата на лигата в Англия.

„Свраките“ взеха сладък реванш от Манчестър Юнайтед за загубения финал през миналия сезон в същия турнир като спечелиха с класическото 3:0 гостуването си и продължиха напред.

Пред 72 484 зрители в „Театъра на мечтите“ домакините преживяха пореден кошмар, след като през уикенда паднаха също с 0:3 от градския съперник Сити.

Това даде повод на гостуващите привърженици да скандират „ще те уволнят на сутринта“ към мениджъра на домакините Ерик тен Хаг.

Техният любимци ги зарадваха с много силна игра, въпреки че наставникът им Еди Хау направи куп промени в стартовия си състав.

Същото стори и неговият колега, но „червените дяволи“ изиграха поредния си безличен мач и накараха голяма част от своите привърженици да си тръгнат още преди края на двубоя.

Той не започна добре за „свраките“, защото още в 5-ата минута Мат Таргет се контузи и бе заменен от Мигел Алмирон.

Именно последният обаче успя да открие резултата в 28-ата минута, след образцова контраатака. Алехандро Гарначо загуби топката на фланга от Валентино Ливраменто, който напредна с нея и изведе със страхотен пас в коридор Алмирон, а той с прецизен диагонален изстрел се разписа за 1:0.

Само 8 минути по-късно пък лятното попълнение Люис Хол вкара от воле своя дебютен гол в професионалния футбол, за да удвои.

На почивката наставникът на домакините опита да промени нещата с двойна смяна, но вместо това неговите възпитаници инкасираха 3-то попадение в 60-ата минута.

Тогава завърналият се след травма Джоузеф Уилок матира Андре Онана с мощен шут от 20-ина метра в долния ъгъл, за да оформи класиката.

Това окончателно сломи съпротивата на домакините, които с нищо не показаха, че могат и искат достатъчно да обърнат срещата, за да бъдат бурно освирквани от собствените си фенове след последния съдийски сигнал.

Манчестър Юнайтед - Нюкасъл 0:3
0:1 Мигел Алмирон (28)
0:2 Люис Хол (36)
0:3 Джо Уилок (61)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Манчестър Юнайтед: Онана, Далот, Линдельоф, Магуайър, Регилон, Каземиро, Межбри, Маунт, Гарначо, Антони, Марсиал;

Нюкасъл: Дубравка, Ливраменто, Крафт, Дъмет, Таргет, Хол, Лонгстаф, Жоелинтон, Уилок, Ричи, Гордън.