3. Нов провал за Арсенал! Автогол ги изхвърли от ФА Къп! (ВИДЕО)

Нов провал за Арсенал! Автогол ги изхвърли от ФА Къп! (ВИДЕО)

"Артилеристите" няма да защитят трофея си след загуба от Саутхемптън в 4-ия кръг

Носителят на ФА Къп за миналия сезон Арсенал бе детрониран след загуба с минималното 1:0 като гост на Саутхемптън в мач от четвъртия кръг на турнира.

Единственото попадение падна в 24-ата минута и бе автогол на защитника на „артилеристите“ Габриел.

През първото полувреме на "Сейнт Мерис Стейдиъм" домакините бяха по-добрият отбор на терена и пропуснаха великолепна възможност да поведат след четвърт час игра. Тогава Че Адамс проби с топката в крака и стреля, но Бернд Лено с невероятно спасяване отчая нападателя.

Арсенал отговори секунди по-късно, когато Габриел Мартинели получи подаване от фаул, овладя с първото докосване и отправи силен удар, който Фрейзър Форстър отрази.

В 24-ата минута домакините откриха резултата. Кайл Уокър-Питърс центрира ниско в наказателното поле, получи се разбъркване, топката докосна Габриел и мина под плонжа на Лено – 1:0 за Саутхямптън с автогол.

До края на полувремето домакините контролираха мача и на почивката статистиката показваше 7 срещу 3 голови положения, едва 1 удар (точен) за Арсенал, при 5 за "Светците", от които 1 точен, който не беше и головия.

Малко след подновяването на играта Дани Ингс нацели гредата, но при положението имаше и засада, която беше маркирана. После Арсенал натискаше, докато домакините разчитаха на контри. При една от тях Тио Уолкът стреля много неточно от удобна позиция.

След това лондончани натиснаха още по-силно и в 68-ата минута Едуард Нкетия шутира към долния десен ъгъл, но Форстър прояви котешки рефлекс и спаси. 10 минути по-късно стражът спря и изскочилия сам срещу него Никола Пепе.

Нкетия направи добавка, но Джеймс Уорд-Праус изби пред голлинията. При атаката имаше и засада на Пепе, която страничният съдия маркира след края на опасността. До края Саутхямптън удържа крехката си преднина и се класира за следващата фаза на ФА Къп.

Постекоглу: Стилът ни няма да се промени