3. Нов провал за Байерн в Германия

Нов провал за Байерн в Германия

Началото за Луис Ван Гаал начело на Байерн (Мюнхен) става все по-тежко

След три изиграни кръга, баварците продължават да нямат записана победа. Днес те загубиха с 1:2 визитата си на новака Майнц 05 в среща от 3-ия кръг на немската първа Бундеслига. Байерн игра толкова слабо, че се наложи холандският специалист да прави две промени в своя отбор още преди почивката.

Майнц започна по-силно първата част и атаките на домакините непрестанно тормозеха наориентираната отбрана на Байерн. В 25-ата минута австриецът Иваншиц се възползва от грешка на Браафхайд и с хубав удар с левия крак успя да матира Михаел Рензинг за 1:0.

Този гол обърка още повече възпитаниците на Луис Ван Гаал и малко по-късно те получиха нов удар по своите амбиции. В 27-ата минута Хелер центрира опасно към Банце, който изпревари Даниел Ван Буйтен и отблизо наниза топката в мрежата на гостите за 2:0. До края на полувремето Ван Гаал направи 2 промени в своя отбор, които така и не доведоха до нещо по-интересно пред вратата на Майнц.

В началото на втората част Байерн набързо върна едно попадение, но без особени заслуги за футболистите от Мюнхен. Марио Гомес опита нескопосан удар, а Новески продължи неговия опит и заби топката в собствената си мрежа и по този начин намали резултата. До края на срещата обаче Байерн така и не съумя да изравни, въпреки че пред Гомес и резервата Олич все пак се откриха няколко добри възможности.

Така резултатът остана непроменен и Байерн за трети пореден мач не успя да стигне до успех, а новакът Майнц поднесе изненадата на кръга. След този мач Майнц е на 4-о място с 5 точки в актива си, докато Байерн е на незавидната 12-а позиция с едва 2 точки в актива си.

Майнц – Байерн 2:1

1:0 Иваншиц 25’