3. Нов провал за Наполи в Серия А (ВИДЕО)

Нов провал за Наполи в Серия А (ВИДЕО)

Фиорентина разкрати сериозно стола на Руди Гарсия

Шампионът Наполи записа нов разочароващ мач, след като допусна домакинско поражение с 1:3 от Фиорентина в среща от 8 кръг на Серия А. За тима на Руди Гарсия това бе второ поражение през кампанията.

Йосип Брекало даде ранна преднина за "виолетовите" с попадение в 7-ата минута. След половин час игра Джакомо Распадори се контузи и бе заменен. В самия край на първата част Виктор Осимен изварни от дузпа.  Видимо обаче играта на домакините не спореше, липсваше я остротата в атака, а Фиорентина усети възможността за триум и се възползва.

В 63-ата минута неостаряващият Джакомо Бонавентура смълча трибуните на "Марадона". Халфът бе оставен непокрит в наказателното поле и с премерен удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Алекс Мерет.

Последва тройна смяна за домакините в опит Руди Гарсия да обърне развоя, но този ход не доведе до нищо. В сетния миг на срещата Нико Гонзалес завърши перфектна контраатака на Фиорентина, фиксирайки крайния резултат.