3. Нов провал за Наполи в Серия А (ВИДЕО)

Нов провал за Наполи в Серия А (ВИДЕО)

Неапол видя от всичко, но не и попадения

Наполи продължава да затъва с пълна сила в Серия А след 0:0 с Монца на своя стадион "Диего Армандо Марадона". В Неапол двубоят от 18 кръг бе изпълнен с напрежение и много скандали, но не и от попадения.

Най-близо до гол бе халфът на гостите Матео Песина. Европейският шампион с Италия пропусна дузпа в 68-ата минута, след като Алекс Мерет хвана ъгъла му. Стражът на домакините трябваше да напусне терена 5 минути по-късно, след като получи контузия, а двубоят бе доигран от резервата Никита Контини.

В заключителните минути напрежението взе връх. Реферът Марко Ди Бело изгони първо наставника на Наполи Валтер Мадзари, а в края и този на гостите Роберто Паладино. В продължението червен картон получи и резерва на Монца Мирко Марич, който дори не бе на терена.

За действащият шампион на Италия това бе 10-и мач, който не успява да спечели от общо 18. Сензацията от предходната кампания сега заема 7-о място, а при евентуална победа на Аталанта над Лече ще се смъкне до 8-ата позиция.