3. Нов шамар за Байерн, Хановер удари баварците и се изкачи на втора позиция (видео)

Воденият от Луис Ван Гаал тим загуби с 1:3, доиграва срещата с човек по-малко

Отборът на Байерн Мюнхен получи трети сериозен удар в рамките на една седмица. Миналата събота баварците загубиха шансове за титлата след поражението от водача Борусия на "Алианц Арена", а след това бяха отстранени на полуфинала за Купата на Германия от Шалке отново на собствения си стадион. Днес Байерн претърпя поражение с 3:1 като гост на Хановер в мач от 25-ия кръг на Бундеслигата. Поражението може да коства много на тима, воден от Луис Ван Гаал, тъй като има опасност да го лиши от участие в европейските клубни турнири през следващия сезон.

Домакините откриха резултата чрез Мохамед Абделауе в 16-ата минута с гол от десетина метра в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Томас Крафт.

Константин Рауш удвои в  51-ата минута. Той отбеляза красиво попадение от малък ъгъл, намирайки отново горния десен ъгъл на вратата.

Ариен Робен вдъхна надежда на фенове и съотборници, след като намали резултата на 2:1 в 55-ата минута след като от непосредствена близост засече с глава центриране на Франк Рибери.

Радостта на гостите обаче продължи само седем минути, защото в 62-ата Хановер отбеляза трети гол, дело на Серджо Пинто. Полузащитникът заби фамозен гол от далечна дистанция, не оставяйки никакви шансове на стража на Байерн.

Положението за тима от Мюнхен допълнително се утежни от червения картон на бранителя Брено, който в 73-ата минута остави своите съиграчи с човек по-малко.

Загубата тази вечер отдалечава още повече тима на Луис Ван Гаал от водача Борусия, който в предния кръг победи баварците със същия резултат - 3:1. В момента отборът на Байерн заема четвърта позиция с актив от 42 точки и е на целия 19 от първенеца в класирането. Хановер пък се изкачи на второто място с 47 пункта.