3. Нов шамар за Лайпциг! Бохум шокира "биковете" и ги победи у дома (ВИДЕО)

Нов шамар за Лайпциг! Бохум шокира "биковете" и ги победи у дома (ВИДЕО)

Тимът претърпя нов тежък удар тази седмица

РБ Лайпциг получи още един шамар тази седмица. "Биковете" загубиха с 0:7 от Манчестър Сити в Шампионската лига, а сега отстъпиха с 0:1 при визитата си на Бохум. Срещата беше от 25-ия кръг на Бундеслигата. Единственият гол в мача вкара Ерхан Масович в началото на второто полувреме, като така намали драстично шансовете на възпитаниците на Марко Розе за титлата.

Тимът остава на трето място във временното класиране с 45 точки, докато Бохум записа втора поредна победа и заема 14-о място с 25 точки.

През първото полувреме гостите имаха преимущество в играта, но така и не затрудниха Мануел Рийман. В 49-ата минута Такума Асано отправи опасен удар с глава, но Янис Бласвих успя да се справи и спаси. Последва разбъркване в наказателното поле на "биковете", при което Ерхан Масович прати топката във вратата за 1:0.

В 61-ата минута Асано отправи нов опасен удар, който мина покрай гредата. В 81-ата минута домакините поискаха дузпа, след като Масович падна в наказателното поле при съприкосновение с Орбан, но главният рефер не удовлетвори претенциите им.

В 84-ата минута Амаду Айдара се озова на стрелкова позоция в наказателното поле, но ударът му беше блокиран от Масович. В 90-ата минута удар на Емил Форсберг с глава премина покрай вратата на Рийман.

Малко след това Орбан отправи силен удар при разбъркване в наказателното поле, но вратарят на Бохум отново се справи. В третата минута на добавеното време на мача удар на Андре Силва срещна гредата.