3. НОВ ШОК В МАНЧЕСТЪР: Евертън взе точка от „Олд Трафорд“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

НОВ ШОК В МАНЧЕСТЪР: Евертън взе точка от „Олд Трафорд“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Карамелите“ стигнаха до 1:1 след образцова контраатака

Манчестър Юнайтед не можа да победи като домакин Евертън и стигна само до 1:1 в първия мач от 7-ия кръг на английската Висша лига.

Наставникът на „червените дяволи“ Оле Гунар Солскяер реши да остави на пейката Кристиано Роналдо, Пол Погба и Джейдън Санчо, като направи цели 5 промени спрямо състава, победил драматично Виляреал през седмицата в Шампионска лига.

Неговият колега Рафаел Бенитес пък заложи на контраатакуващ стил и точно това му донесе успех, защото „карамелите“ вкараха изравнителния гол след образцово нападение и в крайна сметка си заслужиха точката на „Олд Трафорд“.

Малко преди почивката Антони Марсиал откри резултата, а в 65-ата минута Андрос Таунзънд оформи крайното 1:1.

Гостите дори можеха да стигнат и до успеха, макар да нанесоха общо едва 2 точни удара в мача, но техен гол малко преди края бе отменен заради засада.

Иначе домакините започнаха по-добре двубоя и имаха отлична възможност да поведат още в шестата минута, когато Уан-Бисака преодоля играч на Евертън, центрира много добре на далечната греда, но Марсиал стреля над вратата.

“Карамелите” отговориха с добра възможност за Саломон Рондон, чийто удар бе блокиран от Варан в наказателното поле.

В 20-ата минута Джордан Пикфорд трябваше да прави спасяване след отлично центриране на Фред, което бе засечено от Кавани. В 29-ата минута се заформи меле между двата отбора след сблъсък между Скот Мактоминей и Люка Дин.

Домакините изглеждаха особено уязвими при неособено стабилната игра на Фред в центъра на терена, който често губеше топката и даваше възможност на бързите играчи на гостите да създават опасности пред Де Хеа.

Манчестър Юнайтед поведе две минути преди края на полувремето, когато Евертън не бе подреден добре в защита и бе дадена възможност на Бруно Фернандеш да поеме топката с лице към вратата, да подаде вляво от себе си и там Марсиал със силен удар откри резултата за 1:0.

Десет минути след началото на втората част на терена се появиха Кристиано Роналдо и Джейдън Санчо, които замениха съответно Единсон Кавани и Антъни Марсиал.

В 60-ата минута домакините имаха добра възможност за второ попадени при атака именно между двамата резервни футболисти, но в крайна сметка тя не бе оползотворена.

Няколко минути по-късно Демарая Грей се пребори с Фред за една топка на тъчлинията, след което напредна по прекрасен начин и подаде към Дукуре, а той на свой ред изведе Андрос Таунзънд и крилото не остави шансове на Де Хеа за 1:1.

В 74-ата минута Джейдън Санчо подаде хубав пас към Кристиано Роналдо в наказателното поле, но той стреля в страни от вратата на Пикфорд.

В следващите минути “червените дяволи” се настаниха по-трайно около наказателното поле на Евертън, но така и не успяваха да се доберат до попадение.

“Карамелите” изпълниха първия си корнер едва в 85-ата минута, но след него грешка при изчистването доведе до това Том Дейвис да се окаже сам срещу вратаря, халфът подаде към Йери Мина и бранителят се разписа за 2:1. Попадението бе отменено поради засада на колумбийския бранител след преглед с ВАР.

Така Евертън стигна до трето поред шампионатно реми на „Олд Трафорд“ и вече има 14 точки, с колкото са Манчестър Юнайтед и лидерът Ливърпул, който обаче е с мач по-малко, защото в неделя приема шампиона Сити на „Анфийлд“.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД – ЕВЕРТЪН  1:1
1:0 Антони Марсиал (43)
1:1 Андрос Таунзенд (65)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 1. Давид Де Хеа – 29. Аарън Уан-Бисака, 19. Рафаел Варан, 2. Виктор Линдельоф, 23. Люк Шоу – 39. Скот МакТоминей, 17. Фред – 11. Мейсън Грийнууд, 18. Бруно Фернандеш (к), 9. Антони Марсиал – 21. Единсон Кавани;

Треньор: Оле Гунар Солскяер;

ЕВЕРТЪН: 1. Джордан Пикфорд – 12. Люка Дин (к), 5. Майкъл Кийн, 13. Йери Мина, 22. Бен Годфри – 24. Антони Гордън, 6. Алан, 16. Абдулай Дукуре, 14. Андрос Таунзенд – 11. Демарай Грей – 33. Саломон Рондон;

Треньор: Рафаел Бенитес.

Еди Хау: Не можем да се сравняваме с Манчестър Сити и Арсенал