3. Нов шок за Арсенал: „Черните котки” изхвърлиха „топчиите” от ФА къп (видео)

Нов шок за Арсенал: „Черните котки” изхвърлиха „топчиите” от ФА къп (видео)

Съндърланд спечели с 2:0 срещата от 1/8-финалите и така лиши „артилеристите” от реален шанс за трофей през сезона

Лондонският Арсенал понесе втори поред тежък удар, след загубата с 0:4 от Милан в ШЛ, отстъпвайки пред Съндърланд с 0:2 в среща от 1/8-финаланата фаза на турнира ФА къп.

„Черните котки”, които само преди седмица отстъпиха у дома с 1:2 пред „артилеристите” в мач от Висшата лига, този път взеха реванш и се наложиха, отново на своя земя, над своя лондонски съперник.

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер бе направил пет промени в състава си, спрямо стартовите си 11 срещу „росонерите” в сряда, като сред титулярите попаднаха Лукаш Фабиански, Йоан Джуру, Франсис Кокелен, Алекс Окслейд-Чембърлейн и Жервиньо, но още в 10-ата минута бе принуден да направи смяна, понеже Кокелен получи травма и напусна терена.

Малко след това домакините имаха претенции за дузпа, тъй като топката срещна ръката на Сонг в наказателното поле на Арсенал, но Хауърд Уеб подмина ситуацията, а след това стори същото и когато Ван Перси падна след съприкосновение с О'Шей в другата пеналтерия.

Пет минути преди почивката Йоан Джуру извърши необмислено нарушение в близост до собственото си наказателно поле. Зад топката застана специалистът при статичните ситуации Себастиян Ларсон, който центрира, а след последвалото изчистване отстрана на Вермален изчисти с глава топката попадна у Киърън Ричардсън, който с диагонален удар направи Фабиански безпомощен.

След почивката „топчиите” се опитаха да изравнят, но вместо това получиха втори гол, дело на младока Алекс Окслейд-Чембърлейн, който в 77-ата минута сгреши при организирането на една от атаките и тръгна да поправя грешката си, изтегляйки се във фаза защита.

След удара на Себ Ларсон обаче топката рикошира в страничната греда и се отби именно в Ослейд-Чембърлейн, след което за втори път навести мрежата на Лукаш Фабиански.

Така Арсенал напусна единствения турнир, от който все още имаше реални шансове да вземе купа и почти сигурно ще запише седма поредна година без трофей.

Магаляеш: Чакаме Сити на нашия стадион