3. Нов шок за Юнайтед: У.Б.А. върна два гола и взе точка от „Театъра” (видео)

Нов шок за Юнайтед: У.Б.А. върна два гола и взе точка от „Театъра” (видео)

Берба записа отличен мач и асистенция, но защитата на „дяволите” отново пусна два гола

Манчестър Юнайтед изненадващо регистрира трето поредно равенство във Висшата лига, стигайки само до 2:2 срещу гостуващия Уест Бромич Албиън.

Българският нападател на домакините Димитър Бербатов започна като титуляр в срещата и изигра целия мач на високо ниво, но отбраната за пореден път се оказа слабото звено в машината на сър Алекс.

През първото полувреме „червените дяволи” изцяло контролираха събитията на терена и стигнаха заслужено до преднина от два гола на почивката, като резултатът можеше да бъде далеч по-убедителен, но пропуски направиха Нани, Бербатов и Чикарито, въпреки че и тримата се представиха на високо ниво.

Първо мексиканският нападател Хавиер Ернандес откри резултата, вкарвайки отбитата от стража на гостите топка след изпълнение на Нани от пряк свободен удар, а после самият португалец удвои.

Дейно участие във втория гол на Юнайтед взе и Димитър Бербатов, който стартира отдясно на Нани след грешка в отбраната на „дроздовете” и след отлично двойно подаване последният остана очи в очи със стража на домакините и вкара второто попадение в срещата.

След почивката обаче футболистите на УБА излязоха далеч по-мотивирани на терена и заиграха по-уверено, защото вече нямаше какво да губят.

Сърцатата им игра и най-вече грешки на Патрис Евра и Едвин ван дер Саар доведоха до резултат.

Първо френският краен бранител си отбеляза автогол, а само пет минути по-късно холандският страж на Юнайтед излезе неразчетено, а новото камерунско попълнение на гостите Сомен Чой вкара първия си гол с екипа на „дроздовете”.

В края на срещата Алекс Фъргюсън все пак пусна в игра Уейн Рууни, но нападателят се отчете само с един хубав удар след двоен удар и затвърди недобрата си спортна форма.

Така, след като взеха трите точки на „Емирейтс” футболистите на УБА си тръгнаха с една и от „Олд Трафорд” и вече са шести във временното подреждане, докато след поредното равенство Юнайтед остана на трета позиция с актив от 13 точки, с една зад съгражданите си Сити и с цели пет зад лидера Челси, като шампионите играят по-късно с Астън Вила в Бирмингам.

Състав на Юнайтед: Едвин ван дер Саар, Патрис Евра, Неманя Видич, Рио Фърдинанд, Рафаел, Гигс (’42 Гибсън), Карик (’72 Скоулс), Андерсон (’72 Рууни), Нани, Ернандес, Бербатов;

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)