3. Нов страхотен мач за Байерн - баварците прегазиха Херта с 6:0 (видео)

Нов страхотен мач за Байерн - баварците прегазиха Херта с 6:0 (видео)

В последните си три двубоя от всички турнири Байерн (Мюнхен) е отбелязал цели 20 попадения и е допуснал само едно във вратата си

Отборът на Байерн (Мюнхен) постигна разгромна победа с 6:0 при гостуването си на Херта (Берлин). Двубоят бе от 26-ия кръг на немската Първа Бундеслига, а баварците отново впечатлиха с изявите си и заслужено се добраха до убедителния успех.

Това бе трети пореден мач, в който тимът на Юп Хайнкес печели с доста голяма преднина. В предишните си две срещи – срещу Хофенхайм от първенството и срещу Базел в Шампионската лига, баварците се добраха до победи съответно със 7:1 и 7:0. Така в последните си три двубоя от всички турнири отборът на Байерн (Мюнхен) е отбелязал цели 20 попадения и е допуснал само едно във вратата си.

Резултатът в днешния мач бе открит от Томас Мюлер в 9-ата минута. Полузащитникът нанесе изстрел с левия крак, а кълбото влетя неспасяемо в мрежата на домакините от Херта. Само 3 минути по-късно баварците вече водеха с 2:0, след като Ариен Робен успя да реализира втори гол за отбора си. В 19-ата минута авансът на Байерн стана класически. Кристоф Янкер извърши нарушение срещу Томас Мюлер в собственото си наказателно поле, а главният съдия на мача посочи бялата точка. Ариен Робен се нагърби с отговорността да изпълни дузпата и с прецизен изстрел направи резултата 3:0 в полза на гостите.

До края на първото полувреме имаше още няколко интересни положения, като домакините от Херта също създадоха ситуации, но нов гол през първите 45 минути не падна и така на почивката Байерн водеше с 3:0.

Баварците стартираха много силно второто полувреме и в 50-ата минута получиха правото да изпълнят нов 11-метров наказателен удар, след като реферът отсъди дузпа за нарушение на Алфредо Моралес срещу Франк Рибери. Зад топката застана Марио Гомес и с точно изпълнение направи резултата 4:0. Само минута по-късно Байерн поведе с 5:0, след като след удара на Тони Кроос с десния крак, топката се оплете в мрежата на домакините.

Крайното 6:0 в полза на баварците бе оформено в 67-ата минута, като шестото попадение също падна от дузпа. Байерн получи правото да изпълни трети 11-метров наказателен удар в мача, а застаналият зад топката Ариен Робен не сбърка, като по този начин оформи своя хеттрик и крайния резултат.

След победата Байерн е на 2-ото място с 54 точки, като е на 5 зад лидера Борусия (Дортмунд). Херта заема предпоследната 17-та позиция и има 23 пункта.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1