3. НОВА ИЗДЪНКА! Челси падна от Брентфорд с 0:2 (ВИДЕО)

НОВА ИЗДЪНКА! Челси падна от Брентфорд с 0:2 (ВИДЕО)

"Сините" прекъснаха серията си без загуба

Брентфорд сложи край на серията от 4 поредни мача без загуба на Челси, надвивайки „сините“ с 2:0 като гост в двубой от 10-ия кръг на Висшата лига. Итън Пинок и Брайън Мбемо вкараха головете за „пчеличките“ на „Стамфорд Бридж“, като това е втора поредна победа на Брентфорд като гост на Челси и четвърти пореден мач без загуба от „сините“. С успеха хората на Томас Франк събраха 13 точки и се изкачиха на 10-о място, докато Челси остава 11-и с 12 точки.

До средата на първата част Челси бе по-активният отбор, като в 11-ата минута Нони Мадуеке стреля в напречната греда, а 8 минути след това шут на Марк Кукурея бе спасен от Марк Флекен.

В 25-ата минута Рахийм Стърлинг се свлече в наказателното поле, но съдията подмина претенциите му за дузпа.

Брентфорд излезе преобразен след почивката и тръгна в атака. В 51-ата минута Йоан Уиса се виждаше как вкарва гол, но Роберт Санчес парира блестящо удара му от наказателното поле.

Така се стигна до 58-ата минута, когато Брайън Мбемо направи прехвърлящо подаване към Итън Пинок, който скочи най-високо в наказателното поле и с глава не остави шанс на стража на „сините“ – топка в левия ъгъл и 1:0 за Брентфорд.

В последната минута на добавеното време Брентфорд имаше две страхотни ситуации да затвори мача, но първо Роберт Санчес спаси удар на Йегор Ярмолюк, а след това Брайън Мбемо стреля неточно.

Челси се хвърли в атака, като Роберт Санчес също се включи в атака. Това даде възможност на Брентфорд да прави контраатаки, като в 96-ата минута двама нападатели на гостите се оказаха срещу вратаря, който бе преодолян от Нийл Мопе, който подаде на Мбемо и той вкара на празна врата.

ЧЕЛСИ - БРЕНТФОРД 0:2

0:1 Итън Пинок 58

0:2 Мбемо 90+6