3. Нова издънка на Лацио, падна от Удинезе (ВИДЕО)

Нова издънка на Лацио, падна от Удинезе (ВИДЕО)

Кризата в отбора на Лацио продължи, след като римските "орли" загубиха домакинството си на Удинезе с 1:2 в двубой от 28-ия кръг на Серия А. Това бе 4-то поредно поражение за отбора на Маурцио Сари във всички турнири. Всички попадения паднаха в рамките на 4 минути в старта на втората част.

"Небесносините" се намират на 9-ото място в таблицата с 40 точки, докато Удинезе се изкачи с 4 позиции до 13-ото място с 27 пункта.

В 4-ата минута Лацио можеше да поведе, но ударът на Матия Дзакани срещна левия страничен стълб.

31 минути по-късно Матиас Весино се озова на добра позиция в пеналтерията. Изпълнението премина встрани от вратата.

В 36-ата минута Удинезе стигна до първа опасност. Хасан Камара стреля, но Иван Проведел успя да се намеси.

Пет минути преди края на първата част Фелипе Андерсон получи от Чиро Имобиле и пробва късмета си. Ударът му обаче бе неточен.

Второто полувреме започна ударно. В 47-ата минута Удинезе откри резултата. Камара изведе Лоренцо Лука в наказателното поле, а той не остави шансове на Проведел.

Римските “орли” бързо отвърнаха на удара, след като Лаутаро Джанети си отбеляза автогол.

В 51-ата минута Ойер Сарага и Флориан Товен направиха двойно подаване. Испанецът стреля от границата на наказателното поле, за да върне аванса на гостите.

Седем минути по-късно "небесносините" можеха отново да стигнат до равенството, но Мадукс Окойе спаси изби удар на Мануел Лацари в корнер.

Във втората минута на добавеното време Проведел допусна сериозна грешка, от която Лоренцо Лука обаче не успя да се възползва. В 95-ата минута Неуен Перес получи втори жълт картон и бе изгонен.

За Лацио предстои гостуване на Фрозиноне, докато Удинезе ще приеме Торино.