3. Нова победа за Челси – 2:0 срещу Уулвърхямптън и пет точки разлика пред втория Манчестър Сити (видео)

Отборът на Челси постигна нова домакинска победа. „Сините” от Лондон спечелиха с 2:0 срещу Уулвърхямптън и се откъснаха на 5 точки пред втория Манчестър Сити. Челси не показа напълно това, на което е способен, но класата в състава на домакините се оказа решаваща в срещата и им донесе успеха. Гостите показаха добра игра, но не намериха начин да отбележат и си тръгнаха без точка от Лондон.

Отборът на Челси постигна нова домакинска победа. „Сините” от Лондон спечелиха с 2:0 срещу Уулвърхямптън и се откъснаха на 5 точки пред втория Манчестър Сити. Челси не показа напълно това, на което е способен, но класата в състава на домакини се оказа решаваща в срещата и им донесе успеха. Гостите показаха добра игра, но не намериха начин да отбележат и си тръгнаха без точка от Лондон.

Първото попадение падна в 23-ата минута и бе дело на Флоран Малуда. Домакините разиграха добре, Анелка комбинира с Жирков, който подаде на Малуда и французинът от точката на дузпата без никакъв проблем отбеляза за 1:0.

До края на полувремето гостите от Уулвс показаха добра игра, залагаха предимно на изстрелите от далечно разстояние, но не успяха да намерят начин да преодолеят Петър Чех и почивката дойде при резултат 1:0.

Втората част беше равностойна и двата отбора създадоха доста положения. Гостите се представиха силно, но отборът на Челси бе много стабилен в защита и тимът на Мик Макарти така и не намираше начин да прати топката зад Петър Чех.

В 81-ата минута дойде второто попадение за Челси, което бе дело на Соломон Калу. Националът на Кот ДИвоар бе изведен от Есиен сам срещу вратаря и с удар покрай Маркус Ханеман прати за втори път топката във вратата на гостите.

Въпреки поражението гостите се представиха достойно и оставиха добро впечатление с играта си на „Стамфорд Бридж.

След успеха Челси продължава да е лидер в Английската висша лига с актив от 22 точки, а Уулвс се намира в зоната на изпадащите, на 19-та позиция с 6 точки.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1