3. Нова победа за Челси, "сините" най-после пуснаха гол във вратата си (видео)

Нова победа за Челси, "сините" най-после пуснаха гол във вратата си (видео)

3:1 за шампионите над Уест Хем, два гола на Есиен

Челси не сгреши и в четвъртия си мач от началото на сезона в Премиершип. „Сините” взеха лондонското дерби с Уест Хем на „Ъптън Парк” с 3:1.

Новината обаче бе, че съставът на Карло Анчелоти допусна гол във вратата си след поредица „сухи мрежи”. За последно Петър Чех извади топката от мрежата си на 17-и април срещу Тотнъм. С два гола за шампионите пък се отличи ганайският халф Микаел Есиен.

Уест Хем няма победа над Челси от 2003 година. Новият мениджър на тима Аврам Грант пък записа 4-а поредна загуба и в най-скоро време може да напусне своя пост.

Анчелоти бе направил няколко промени в своя състав, като се има предвид контузията на Лампард. Специалистът бе дал почивка и на титулярите си Алекс и Малуда. Това обаче не се отрази по никакъв начин на представянето на неговия отбор и още в 2-ата минута Челси поведе в резултата. Дрогба центрира от ъглов удар и Есиен засече топката с глава.

В 18-ата Грийн не се намеси добре при удар на Дрогба от фаул, а Ъпсън изчисти коженото кълбо в тялото на Калу, след което то влетя в мрежата на „чуковете”. До края на първата част Микел се опита да счупи гредата след топовен шут.

През втората част „сините” пестяха силите си за предстоящия първи мач на тима в Шампионската лига, докато Уест Хем не знаеха как да преодолеят „синята” защита и Чех. В 83-ата минута Ферейра центрира отдясно и Есиен с глава вкара втория си гол в мача. Серията със „сухи мрежи” на Челси свърши 2 минути по-късно. Чех боксира една топка след корнер, след което Паркър прехвърли чеха за 1:3. В края пък фрапантен пропуск от един метър на празна врата направи нападателят на домакините Пикион.

Четвърта поредна победа за Челси през кампания 2010/11 и четвърта поредна загуба за Уест Хем.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1