3. Новакът Айнтрахт размаза Хофе и оглави Бундеслигата

Новакът Айнтрахт размаза Хофе и оглави Бундеслигата

Нюрнберг удържа равенство с шампиона, Вердер, Шалке 04 и Байер /Леверузен/ взеха победи

Три домакински победи бяха регистрирани в първите пет мача от съботната програма на германската Бундеслига. Вторият кръг започна снощи, когато новакът Гройтер Фюрт се наложи над Майнц с 1:0, а днес друг тим, дошъл от втора германска дивизия – Айнтрахт Франкфурт, поднесе изненадата.

Завърналият се в елита отбор бе единственият в съботния ден, спечелил визитата си, след като успя да се наложи над закъсалия Хофенхайм с 4:0. И двата гола за гостите паднаха преди почивката, като първо бранителят на домакините Компер си вкара автогол в 39-ата минута, а в 43-ата Примин Шчвеглер покачи на 2:0.

След паузата играчите на Хофенхайм, които бяха на път да понесат трета поредна загуба за сезона, се изнервиха и в резултат на това получиха два червени картона за по-малко от пет минути. В 70-ата бе изгонен появилият се малко преди това Салихович, а в 74-ата съдбата му сподели и Шрьок.

Гостите от Франкфурт се възползваха от численото си предимство и в 83-ата минута Алекс Мейер направи преднината им класическа с гол от дузпа. Крайното 4:0 пък бе оформено от резервата Мартин Ланиг, който влезе в игра в 88-ата минута, а в 90-ата вкара първия си гол за тима, към който се присъедини това лято със свободен трансфер от Кьолн.

Изненадата на кръга дойде от Нюрнберг, където едноименният тим стигна до равенство 1:1 срещу шампиона Борусия /Дортмунд/. Домакините дори успяха да поведат в резултата в 31-ата минута, когато Тома Пекхарт хвърли в екстаз 50 000 зрители, дошли да изгледат срещата на живо, ала в 40-ата Блажиковски възстанови статуквото и подели точките.

С домакински победи във втория кръг се поздравиха съставите на Вердер, Шалке 04 и Байер /Леверузен/, наложили се съответно над Хамбургер с 2:0, над Аугсбург с 3:1 и над Фрайбург с 2:0. Бившият нападател на Левски Гара Дембеле се появи като резерва в 71-ата минута, но не успя да се разпише срещу „аспирините”.

Временният треньор на Англия коментира наследника си

Лий Карсли заяви, че заемането на поста не трябва да се ограничава само до англичанин, на фона на продължаващите връзки с мениджъра на Манчестър Сити Пеп Гуардиола

Трето поколение Малдини в националния на Италия

Синът на италианската футболна легенда Паоло Малдини Даниел дебютира за "адзурите" при победата с 4:1 над Израел

Дешан похвали Муани след успеха над Белгия

Дидие Дешан похвали Рандал Коло Муани, след като с два гола на нападателя "петлите" победиха с 2:1 като гост на Белгия

Треньорът на Германия иска само победи

Имаме амбицията да спечелим и останалите мачове. Искаме да имаме приемственост, когато става дума за резултати

Луис де ла Фуенте обясни защо даде почивка на Ламин Ямал

Старши треньорът на Испания Луис де ла Фуенте настоя, че не е имало никакъв натиск върху него относно решението му да даде почивка на Ламин Ямал

Изненадващ проблем за мача Северна Ирландия - Беларус

Мачът Северна Ирландия и Беларус може да бъде преместен от Белфаст, тъй като играчите на беларуския тим може да не получат британски визи

Треньорът на Португалия: Роналдо не работи като 39-годишен

Селекционерът на португалския национален отбор Роберто Мартинес не се притеснява да пусне в игра 39-годишния Кристиано Роналдо в двубоя от Лигата на нациите срещу Шотландия

Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)