3. Новакът Норич шокира Лестър във Висшата лига (ВИДЕО)

Новакът Норич шокира Лестър във Висшата лига (ВИДЕО)

Красив гол на защитник донесе успеха на „канарчетата“, но те остават последни в Англия

Новакът Норич записа неочаквана, но много ценна победа срещу Лестър с 1:0 и значително увеличи шансовете си да се спаси от изпадане.

Защитникът Джамал Люис вкара красив гол в 70-ата минута и донесе трите точки на "канарчетата", които едва за втори път през сезона запазиха "суха мрежа" на своя "Кероу Роуд".

В отсъствието на голмайстора си Джейми Варди гостите изиграха пореден слаб мач.

"Лисиците" са в серия от 4 срещи без успех в Премиър лийг, а в последните три дори не се разписаха.

Тимът на Брендън Роджърс все още е трети в класирането му, но разликата с преследвачите се топи.

Младата звезда на гостите Джеймс Мадисън се изправи срещу бившия си клуб, но и той не направи нищо впечатляващо.

Норич стартира по-агресивно, а постоянните пробиви на Максимилиан Аарънс създаде доста проблеми на национала Бен Чилуел.

Първото положение се откри пред Бен Годфри в 9-ата минута, но неговият удар с глава бе твърде слаб и не затрудни Каспер Шмайхел.

Въпреки успеха, Норич остава на последното място в класирането с 21 точки, докато Лестър има 50 в своя актив и заема третата позиция.