3. Новакът Палермо „подари” загуба номер 600 за Милан в Серия А (ВИДЕО)

Новакът Палермо „подари” загуба номер 600 за Милан в Серия А (ВИДЕО)

Ивайло Чочев бе на пейката, но така и не влезе в игра, Сапата си вкара автогол

Палермо удари звучен шамар по амбициите на Милан в двубоя от 10-ия кръг на Серия А на стадион „Сан Сиро”. Новакът в първенството сломи отбора на треньора Пипо Индзаги с два бързи гола през първото полувреме. Първо Кристиан Сапата си отбеляза автогол, а след това Пауло Дибала оформи крайното 2:0. Тази загуба е историческа за Милан, тъй като тя е под номер 600 в Серия А.

Българинът в състава на Палермо Ивайло Чочев бе включен в групата за двубоя, но през цялото време остана на резервната скамейка.

Домакините реагираха с атакуваща игра след двата гола, но така и не успяха да намерят верния път към вратата на Сорентино. „Росонерите” бяха отправили 14 удара, но само 3 от тях бяха в очертанията на вратата. Футболистите на Палермо бяха по-ефективни и дори можеха да си тръгнат с още по-изразителен резултат, ако не бяха майсторките намеси на Диего Лопес.

През първото полувреме гостите играха много вдъхновено, непрестанно търсиха пролуки в защитата на Милан, която бе подложена на сериозно напрежение. Още във втората минута Вакскес отправи силен удар, но Лопес прояви завиден рефлекс и изби. Минута след това Индзаги бе принуден да направи смяна, защото Алекс получи контуция. На негово място влезе Сапата, който определено няма да запомни с добро тази среща.

В 23-ата минута той даде преднина на Палермо. Топката бе центрирана от ъглов удар, бранителят игра с глава, но я прати в посока вратата си неспасяемо за Диего Лопес. Почти веднага след този гол, гостите проведоха страхотна атака, с която елиминираха цялата отбрана на Милан. Дибала бе изведен очи в очи срещу вратаря, но той запази самообладание и спаси.

Футболистът на Палермо се реваншира за пропуска си 2 минути по-късно. Той взе топката, напредна уверено, навлезе в наказателното поле, като надбяга Сапата, който извърши нарушение срещу него в пеналта, Дибала обаче продължи рейда си и с плътен удар разстреля Лопес.

Второто полувреме ще се запомни най-вече с безидейната игра на Милан. „Росонерите” хвърлиха всички сили в атака, но без никакъв резултат. Гостите търсиха и трети гол, но Диго Лопес се намесваше решително до края.  Така напълно логично се стигна до второто домакинско поражение за сезона. С третата си победа от началото на сезона, тимът от Сицилия се изкачи на 13-то място във временното класиране на Серия А, докато „росонерите“ остават на седмата позиция.

НА ЖИВО: Лудогорец - Славия Прага (СЪСТАВИ)