3. Новата звезда на Стоук попари Арсенал (ВИДЕО)

Новата звезда на Стоук попари Арсенал (ВИДЕО)

Бившият нападател на Реал Мадрид Хесе Родригес вкара победния гол за "грънчарите" и вгорчи вечерта на Арсен Венгер

Стоук победи Арсенал с 1:0 на свой терен в мач от втория кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата вкара Хесе Родригес, който сътвори мечтан дебют.

"Артилеристите" имаха своите положения, но не направиха достатъчно за да се разминат от първа загуба през сезона.

Домакините започнаха по добре срещата и в 4-та минута новото попълнение Хесе Родригес можеше да открие. Неговият изстрел беше спасен от Петър Чех. Арсенал отвърна с удар на Аарън Рамзи, който също беше спасен.

В 24-та минута една от звездите на Стоук - Джердан Шакири, беше заменен от Саидо Бераино заради контузия.

Хесе откри в 47-та минута и позлати позитивното си представяне. Той се възползва от хубав извеждащ пас на Бераино. След час игра самият англичанин имаше шанс да отбележи. Той стреля с глава след центриране на Ерик Питерс, но Чех спаси брилянтно.

Арсенал отвърна с удар на Уелбек, който беше спасен от Джак Бътланд. Преди това Оливие Жиру по страхотен начин изведе колегата си.

В 73-та минута Александър Лаказет реализира, но попадението му беше отменено заради засада. Повторенията показаха, че ситуацията е много тънка.

Подобно на цялата среща и в заключителните моменти Арсенал държеше инициативата, но това не беше достатъчно. Така отборът на Арсен Венгер остава с 3 точки и е в средата на таблицата. Стоук записа първа победа през сезона и също е с 3 пункта.

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона