3. НОВО ДЪНО! Арсенал пак падна и зоната на изпадащите вече е опасно близо! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бъдещето на Микаел Артета изглежда все по-далеч от "Емирейтс"

Отборът на Арсенал допусна поредно разочарование, след като в мача си от 14-ия кръг във Висшата лига загуби гостуването на Евертън с 1:2.

Срещата започна активно за "карамелите" и в 15-та минута Майкъл Кийн получи отлично топката и се освбоди на добра позиция, но ударът му премина много близо до целта.

В 22-та Евертън поведе. Изстрел към вратата на Лено се отби от Холдинг, който видя как кълбото влезе в собствената му мрежа за 1:0. Веднага след това Нкейта имаше шанс да изравни, но стреля неточно.

В 33-та минута обаче Том Дейвис влезе много остро за топката в наказателното поле и Андре Маринър посочи бялата точка - дузпа за Арсенал. Зад топката застана Николас Пепе и крилото отбеляза без проблем за 1:1.

Точно преди почивката Евертън отново поведе. Сигурдсон центрира от корнер, Йери Мина надскочи всички в наказателното поле и заби топката в мрежата за 2:1.

След полувремето Давид Лузи нацели гредата в 54-та минута след разбъркване в наказателното поле на Евертън.

Три минути преди края Уилок имаше шанс да изравни за "артилеристите", но изстрелът му с глава беше крайно неточен. Така Арсенал остана на 15-то място с 14 точки, докато Евертън излезе втори с 26.