3. Ново героично равенство за Ливорно - 1:1 срещу Ювентус

Ново героично равенство за Ливорно - 1:1 срещу Ювентус

Втора грешна стъпка за водения от Дзакерони тим, Мело бе изгонен в края на мача

Ливорно измъкна второ поредно равенство срещу един от грандовете на италианския футбол. След като преди седмица тосканският клуб спечели точка при гостуването си на Милан, днес завърши 1:1 у дома срещу Ювентус. Домакините бяха по-активният тим на стадион „Пичи ди Ливорно” и само могат да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки. Филипини откри в средата на първото полувреме, но в самия край на първите 45 минути Легроталие изравни. Десетина минути преди края на мача пък воденият от Алберто Дзакерони тим остана с 10 човека, след като Фелипе Мело получи втори жълт и респективно червен картон.

Домакините започнаха много добре мача и в 3-ата минута Диниз напредна много хубаво по крилото и центрира към Витале, но в последния момент Киелини успя да пресече паса. Пет минути по-късно Пулзети се възползва от грешка в отбраната на „старата госпожа”, но ударът му мина на сантиметри над гредата. Постепенно играчите на Ювентус започнаха да намират верния ритъм, но точно тогава играчите на Ливорно нанесоха своя съкрушителен удар.

В 26-ата минута Витале проби по крилото и центрира към Антонио Филипини, който с глава не остави никакви шансове на Буфон – 1:0. Четири минути по-късно Витале отново напредна по крилото и центрира към Белучи, но ударът на последния бе спасен от стража на Юве. В 34-ата минута Белучи нахлу в полето на гостите, но силният му изстрел мина на сантиметри покрай страничната греда.

В 42-ата минута противно на показаното на терена играчите на „старата госпожа” успяха да изравнят резултата. Диего центрира от фаул, Никола Легроталие се измъкна от опита на домакините да направят изкуствена засада и с глава простреля Рубиньо – 1:1. До края на полувремето и двата отбора не успяха да сътворят нищо интересно.

В 48-ата минута Кандрева стреля от границата на полето, но Рубиньо спокойно улови. Малко по-късно централният защитник на Юве Канаваро получи контузия и бе заменен принудително.

В 59-ата минута Диего напредна отляво, нахлу в полето и центрира успоредно на голлинията, но в малкото наказателното поле нямаше негов съотборник, който да засече топката в опразнената врата.

В 72-ата минута Пулзети проби отляво и подаде към Филипини, който стреля от 10-ина метра, но ударът му мина на сантиметри над напречната греда. Постепенно играчите на двата отбора съсредоточиха усилията си в средата на терена, а головите положения пред двете врати станаха истинска рядкост. В 81-ата минута бразилецът Фелипе Мело извърши уникална глупост, след като фаулира играч на Ливорно на централната линия, а реферът Бриги му показа втори жълт и респективно червен картон.

Две минути преди края на редовното време Лукарели падна в полето на Ювентус след съприкосновения с Легроталие, но реферът даде знак играта да продължи и пренебрегна протестите на домакините. До края на мача играчите на Ливорно опитаха да стигнат до трите точки, но добрите изяви на Буфон отчаяха нападателите на тосканския тим.

След това реми Ювентус остава на 6-ото място с актив от 35 точки, докато Ливорно заема 15-ата позиция с 23 пункта

Ливорно – Ювентус 1:1
1:0 Филипини (26’)
1:1 Легроталие (42’)

Ливорно: Рубиньо, Пертиконе, Кнежевич, Диниз, Раймонди (59’ Маркини), Пулзети (81’ Моро), Моцарт, А. Филипини, Витале, Белучи (86’ Ди Дженаро), Лукарели

Ювентус: Буфон, Легроталие, Киелини, Канаваро (51’ Зебина), Гросо (75’ Де Челие), Касерас, Кандрева, Мело, Диего, Дел Пиеро (83’ Джандонато), Амаури

Жълти картони: Моцарт, Пертиконе, Лукарели (Ливорно); Канаваро, Мело (Ювентус)

Червени картони: Мело (Ювентус)