3. Нойер все още не участва в тренировките на Байерн Мюнхен

Нойер все още не участва в тренировките на Байерн Мюнхен

Вратарят Мануел Нойер все още отсъства поради контузия, а отборът на Байерн Мюнхен поднови тренировки след домакинско поражение с 0:2 от Борусия Дортмунд, което на практика сложи край на надеждите им за 12-а поредна титла.

38-годишният германец получи контузия на адукторите преди две седмици, която го принуди да пропусне победите на Германия срещу Франция и Нидерландия, включително и мача с Дортмунд в събота, където негов заместник беше Свен Улрайх.

Пред "баварците" предстоят визити на Хайденхайм в Бундеслигата и следващия четвъртък на Арсенал за първия четвъртфинален сблъсък от Шампионската лига.

Все още е неясно дали Нойер ще бъде възстановен за мача в Хофенхайм, но Байерн със сигурност ще го очакват за двубоя в Лондон. Стражът тренира индивидуално миналата седмица.

Полузащитникът Александър Павлович и Рафаел Герейро се включиха в тренировката на тима днес след боледуване и контузия.

Загубата от Борусия прати Байерн на 13 точки зад лидера Байер Леверкузен при оставащи седем мача до края на кампанията в Бундеслигата. Шампионската лига остава единственият шанс за "баварците" да не запишат първи сезон от 2012 година насам без трофей.