3. Нулево равенство в каталунското дерби остави жива битката за титлата (видео)

Нулево равенство в каталунското дерби остави жива битката за титлата (видео)

Еспаньол и Барселона не излъчиха победител в оспорван мач на „Корнея-Ел Прат”

Еспаньол и Барселона завършиха 0:0 в каталунското дерби. Двубоят бе от 33-ия кръг на испанската Примера и се игра на „Корнея Ел-Прат”. Мачът заслужено завърши без победител, след като двата отбора бяха доста равностойни. В 63-ата минута гостите останаха с човек по-малко заради червения картон на Дани Алвеш и до края заложиха на сигурна игра.

Така разликата на върха в класирането между Барселона и Реал (Мадрид) е 4 точки преди утрешния мач на „Белия балет” срещу Валенсия на „Сантяго Бернабеу”.

Срещата започна отлично за каталунците и в 8-ата минута удар на Педро се рикошира и срещна напречната греда. По-нататък обаче домакините владееха мача. Ударите на Кайехон, Верду и Пареха обаче не намериха целта.

Чак в 39-ата минута Барса се посъбуди и Максуел затрудни Камени, който обаче се справи. Точно преди почивката Еспаньол пропусна отличен шанс да открие резултата в своя полза. Баена плонжира с глава след центриране на Луис Гарсия от пряк свободен удар, но Валдес и гредата помогнаха на Барса да не се оттегли с гол пасив на почивката.

Малко след подновяването на играта на терена се появиха Кейта и Анри, което се отрази благоприятно на играта на каталунците. Фалцов удар на Меси мина близо до страничната греда на Камени. В 63-ата минута обаче Даниел Алвеш си изкара втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко в тежката ситуация до края.

Това принуди Барса да се дръпне леко назад и евентуално да използва своя шанс в предни позиции. Каталунците обаче не стигаха до ситуации, като единствено Анри имаше половинчата възможност, но отбраната на домакините се справи. В 82-ата минута Освалдо засече с глава центриране отдясно на Иван Алонсо, но стреля над вратата на Барса.

До края Барселона доминираше, но хаотичните центрирания не доведоха до нищо и мачът заслужено завърши при 0:0.

В класирането Барса е лидер с 84 точки, с 4 пред Реал (Мадрид), който е с мач по-малко. Еспаньол е 12-и с 38 точки, с 9 над опасната зона.

ЕСПАНЬОЛ – БАРСЕЛОНА 0:0

Еспаньол: Камени, Чика, Пареха, Виктор Руис, Дидак, Форлин, Баена, Луис Гарсия, Верду (78-Иван Алонсо), Кайехон (85-Сахар), Освалдо.
Треньор: Маурисио Почетино

Барселона: Валдес, Алвеш, Пике, Милито (57-Анри), Пуйол, Шави, Бускетс, Яя Туре (58-Кейта), Педро (82-Ибрахимович), Меси, Максуел.
Треньор: Хосеп Гуардиола

Жълти картони: Освалдо, Луис Гарсия, Баена (Еспаньол), Алвеш, Милито, Кейта (Барселона)
Червени картони: Алвеш (Барселона, за втори жълт)
Съдия: Ундиано Майенко