3. Няма страшно за Челси, Петър Чех е добре

Няма страшно за Челси, Петър Чех е добре

Вратарят пострада след сблъсък с играч на Фулъм за Карлинг Къп и бе заменен на почивката

Целият щаб на Челси може да си позволи една дълбока въздишка на облекчение, пише английскяит таблоид „Сън”. Причината е, че титулярният страж на сините Петър Чех не е пострадал сериозно след неприятния сблъсък, който претърпя по време на мача срещу Фулъм за Карлинг Къп снощи.

Още през първата част чехът се сблъска с играча на гостите Орландо Са и бе закаран в болница. Без него съотборниците му останаха с 10 души на терена след червен картон за бразилеца Алекс, но успяха да се доберат до успеха след изпълнение на дузпи.

Припомняме, че Петър Чех получи фрактура на черепа през октомври 2006 година след друг зловещ сблъсък – тогава с нападателя на Рединг Стивън Хънт.

Снощи мениджърът на Челси Андре Вияш-Боаш успокои всички фенове на отбора, че няма нищо сериозно. „Петър бе закаран за преглед на скенер в болницата, но е добре. Почувства се малко зашеметен на полувремето и решихме, че е по-добре да не рискуваме. Очаквам да играе в събота”, коментира случката мениджърът на Челси.

В събота от 17:00 часа Челси е домакин на новака Суонзи в мач от 6-тия кръг на английската Висша лига.