3. Нюкасъл докосна финала на Карабао Къп (ВИДЕО)

Нюкасъл докосна финала на Карабао Къп (ВИДЕО)

"Свраките" победиха Саутхемптън в първия полуфинален двубой

Нюкасъл не спира да радва феновете си и сезонът-мечта за „свраките“ продължи с победа с 1:0 като гост срещу Саутхемптън в първи полуфинален двубой за Карабао Къп.

Третият във временното класиране във Висшата лига стигна до успеха благодарение на попадение на Жоелинтон. Реваншът на „Сейнт Джеймсис Парк“ е след седмица от 22:00ч. българско време.

В 12-ата минута Шон Лонгстаф се свлече в наказателното поле след съприкосновение с протинвиков футболист и поиска дузпа, но претенциите му не бяха уважени от главния съдия.

В 39-ата минута Жоелинтон получи топката на изгодна позиция срещу опразнената врата и я прати в мрежата, но попадението не бе зачетено заради игра с ръка на бразилския нападател.

Четвърт час след началото на второто полувреме и Саутхемптън пожела дузпа за нарушение срещу Кайл Уокър-Питърс, но и в тази ситуация не последва 11-метров наказателен удар.

В 73-ата минута Нюкасъл стигна до попадение в мрежата на „светците“. Александър Исак пусна към Жоелинтон, а за бразилеца остана само да завърши подобаващо и да открие резултата.

Само две минути по-късно Адам Армстронг успя да върне гола, но той не бе признат заради игра с ръка.

В 86-ата минута Саутхемптън остана с човек по-малко. Дуйе Чалета-Цар получи втори жълт картон и потегли към съблекалните.