3. Нюкасъл изхвърли Челси от Карлинг Къп по изключителен начин (видео)

Нюкасъл изхвърли Челси от Карлинг Къп по изключителен начин (видео)

Амеоби герой на "Стамфорд Бридж"

Нюкасъл постигна забележителна победа в третия кръг на Карлинг Къп. Новакът във Висшата лига сломи Челси с 4:3 при гостуването си на „Стамфорд Бридж”. С гол на Шола Амеоби в заключителните минути „свраките” елиминираха именития си съперник.

Треньорът на Челси Карло Анчелоти бе направил 10 промени в своя състав, като единствено Рамиреш запази мястото си. Джон Тери пък се завърна в единайсеторката на италианеца след контузия. Сол Кембъл пък дебютира за Нюкасъл.

Челси започна вихрено и поведе още в 6-ата минута с дебютен гол на Ван Аанхолт.

Двайсетина минути по-късно обаче Нюкасъл успя да изравни. Найл Рейнджър се реабилитира за грешката си при гола на домакините, след като засече в мрежата на Търнбул центриране на Шейн Фъргюсън.

„Свраките” осъществиха пълен обрат в 33-ата минута, когато Райън Тейлър изпълни точно свободен удар от 25 метра. При 2:1 в полза на новака във Висшата лига дойде почивката.

Шола Амеоби покачи на 3:1 в 49-ата минута. Той стреля от дистанция и неубедителният Търнбул допусна нов гол в своята мрежа.

Двайсет минути преди края Челси стигна до изравнителен гол чрез Никола Анелка. Ван Аанхолт центрира от ляво и Анелка не остави шансове на Крул – 2:3.

Четири минути преди края „сините” получиха право да изпълнят дузпа. Алекс бе фаулиран от Тиоте и Фил Дауд посочи бялата точка. Анелка изравни резултата.

Нюкасъл обаче по-силно търсеше победата и в самия край я постигна. Шола Амеоби се превърна в герой на вечерта, след като засече в мрежата центриране от ъглов удар на Гутиерес.

3:4 Амеоби (90’)

Челси: Търнбул, Ферейра, Тери (Алекс 46), Ван Аанхолт, Брума, Рамиреш, Бенаюн, Жирков, Стъридж, Анелка, Какута (Калу 46 (Макийчрън 56))

Нюкасъл: Крул, Колочини (Уилямсън 63), Кембъл, Тейлър (Тиоте 63), Смит, Гутиерес, Вукич, Шейн Фъргюсън (Бартън 90+4), Льовенкрандс, Амеоби, Рейнджър

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1