3. Нюкасъл настигна Челси след 2:0 над Ливърпул (видео)

Нюкасъл настигна Челси след 2:0 над Ливърпул (видео)

Папис Сисе вкара и двата гола за "свраките" срещу "червените"

Отборът на Нюкасъл постигна изключително важна победа в борбата си за участие в евротурините догодина, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Ливърпул. Срещата се игра на стадион "Спортс Директ Арена" и бе от програмата на 31-ия кръг на английската Висша лига.

Това бе трети пореден успех за "свраките", докато мърсисайдци могат да се похвалят със същата серия, само че от поражения.

Двубоят, който се игра пред близо 53 хиляди зрители, започна с по-добра игра на гостите и пропуски на Шкъртел и Шелви. Така се стигна до 16-ата минута, когато Белами бе крайно близо до гола, но ударът му срещна гредата.

Само 180 секунди по-късно пък, домакините, противно на случващото се на терена, излязоха напред в резултата, след като Папис Сисе засече с глава центриране на Хатем Бен Арфа за 1:0.

Този гол обърка гостите, чиято игра се разстрои сериозно и до края на полувремето те отправиха едва един неточен шут към вратата на Крул, дело на Керъл.

От своя страна домакините също не стигнаха до ново попадение и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за Нюкасъл.

Втората част пък стартира равностойно, а в 59-ата минута "свраките" нокаутираха своя съперник, след като Ба изведе Сисе на изгодна позиция, а зимното попълнение на домакините не сбърка, удвоявайки аванса на своите.

След този гол гостите опитаха да се върнат в мача, но единствено Суарес успяваше да създава някаква суматоха в отбраната на Нюкасъл, ала така и не можеше да намери път към мрежата на Крул.

От своя страна възпитаниците на Алан Пардю разиграваха спокойно в половината си, а при всяка удобна ситуация атакуваха Ливърпул на контраатака.

В 83-ата минута пък, Джеймс Пърч спъна умишлено Пепе Рейна, което провокира стража да го удари с глава, а реферът показа директен червен картон на испанеца.

До края на мача обаче нов гол не падна и така Нюкасъл се наложи с 2:0 над тима на Ливърпул.

След успеха домакините се намират на 6-о място във временното класиране с актив от 53 точки, колкото има и тимът на Челси. Гостите от Мърсисайд пък са 8-и с 42 пункта.