3. Нюкасъл не срещна никакви трудности с Бърнли (ВИДЕО)

Нюкасъл не срещна никакви трудности с Бърнли (ВИДЕО)

"Свраките" вкараха четири гола на противника

Нюкасъл победи с категоричното 4:1 като гост Бърнли, който се е запътил усилено към изпадащите тимове. „Свраките“ взеха трите точки и вече имат 56, за да изпреварят поне на този етап в класирането Манчестър Юнайтед. „Червените дяволи“ обаче са с мач по-малко, тъй като по програма гостуват на Кристъл Палас в понеделник (6 май). Нюкасъл е на 6-ото място в подреждането, даващо право на участие в Европа.

В същото време Бърнли вече е 19-и с едва 24 точки и на 5 от „спасителния пояс“ за Висшата лига, заеман засега от Нотингам Форест с 29.

Гостите започнаха много силно мача на "Търф Мор". Още в 19-ата минута Александър Исак стреля към вратата, но след избитата топка,  Калъм Уилсън направи добавка по земя за 1:0.

В 35-ата Шон Лонгстаф стреля от наказателното поле в левия ъгъл на вратата за 2:0. Още преди почивката Нюкасъл оформи класическия резултат, след като Антъни Гордън намери по най-добрия начин Бруно Гимараеш, завършил атаката за 3:0.

В 52-ата минута Александър Исак дори пропиля дузпа за гостите. Той обаче се реваншира в 55-ата минута, вкарвайки за 4:0 след чудесна асистенция на Джейкъб Мърфи.

Малко преди края на мача Бърнли все пак записа почетен гол. В 86-ата минута Йохан Берг Гудмундсон центрира от корнер, О'Шей засече с глава под напречната греда за 1:4.